Açık Kalp Ameliyatı ve Kalp Ameliyatı Videosu

kalp-ameliyatiKalp ameliyatı videosuna geçmeden önce kalp ameliyatı ile ilgili bir kaç bilgiyi sizinle paylaşmak istiyoruz. Örneğin kalp ameliyatı ile ilgili olarak bizlere en çok yöneltilen soruların başında gelen bu tür bir ameliyat geçiren bir kişinin ne kadar sürede normal yaşamına döneceği; Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki yapılan ameliyatın ne şekilde yapıldığı bu konuda önem taşıyor.

Örneğin eğer kalp ameliyatı akciğer pompası kullanılarak yapılırsa kapalı bir kalp ameliyatı yapılmış demektir, fakat eğer kalp pompası kullanılmamışsa kapalı kalp ameliyatı yapılmıştır. ve bu 2 tür ameliyat arasında kayde değer, önemli bir farklılık vardır. Ve bundan farklı olarak bu tür ameliyatların bir çoğunda iman tahtası adı verilen göğüs kemiğinin kesilmesi ve aynı zamanda normal olarak bildiğimiz demir tellerle dikilmesi gereklidir. İşte bu nedenle bu  işlem yapıldığı için bu ameliyatın uygulandığı kişilerde ciddi ağrı büyük sorunlardan biridir. Elbetteki bahsedilen ağrı kişilere göre farklılık göstermektedir.

Bazen bu farklılık zaman konusunda bile olabilir. Bazı kişilerde yalnızca bir kaç hafta görülürken bazı hastalarda aylarda bu problem görülebilir. Sonuç olarak kalp ameliyatı uygulanan kişinin ağrı eşiği hastanın iyileşme sürecinde en önemli etkenlerdir. Bu rahatsızlığı çekmiş bir kişi yaklaşık olarak 30 gün sonra yarım gün ve yine yaklaşık olarak 60 gün sonra tam gün büro işi yapabilir. Tedaviden 6 ay sonra ise normal hayatındaki gibi ağır işler yapabilmektedir. Buna bağlı olarak 30 gün sonra yavaş gitmek şartıyla şehir içi yolculuğa çıkabilir, 60 gün sonra şehirler arası yolculuklarda araba kullanabilir.

Yine bu tür rahatsızlık çekmiş kişilerin cinsel hayatı da şu şekilde olmalıdır; ilk 60 gün kendilerini yormayacak pozisyonlar yani pasif pozisyonlarda cinsel ilişki yaşayabilir. ilk 60 günden sonra ise normal cinsel hayatına dönüm aktif bir biçimde seks yapabilir.(Visited 523 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Takma Kirpik Kullanma Kuralları

Bakışları belirginleştirmek birçok kadın için önemlidir. Bu nedenle hacim verici rimellerden sonra takma kirpik veya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.