Alkol Kilo Aldırır Mı?

Son zamanlarda çoğumuz sağlık bilincini edinmiş bulunuyoruz. Ne giydiğimizden tutun da, ne kadar egzersiz yaptığımıza, ne ve ne kadar yediğimize kadar herşeye dikkat eder olduk. Dolayısıyla alkollü içki tüketenlerimiz de daha bilinçli olmalı ve kalori hesabı yapmalı görüşündeyiz.

Örneğin bir şişe birada yaklaşık 153 kalori bulunmaktadır. Birada bulunan karbonhidrat ve şeker kilo aldırma özelliğine sahiptir. Şüphesiz kalori ve şekerden uzak durmaya çalışıyoruz. Kola ve bira gibi içeceklerin dezavantajlarından biri de karbondiyoksit içermesidir. Bu özellik de ne kadar içerseniz için asla yeterli gelmemesidir. Her zaman daha fazlasına ihtiyaç duyacaksınız ve farkına bile varmadan daha fazla kalori alacaksınız.

Şarabın anti oksidan özellikleri bilinmektedir ancak bir kadah şarapta yaklaşık 200 kalori bulunmaktadır. Ne yazık ki çoğumuz bir kadehle de yetinmeyiz. İki kadeh şarap bir bayanın tüketmesi gereken kalorinin yaklaşık 1/5 ine eşittir.

Eğer kola ve rom, votka ve vişne yada cin ve portakal suyu gibi karışım içeceklerden hoşlanıyorsanız durum daha da vahim diyebiliriz. Zaten başlı başına bir bardak rom ve votkada 60 kalori bulunmaktadır, bir de bunlara eklediğiniz diğer içecekleri düşünürsek bir ton kaloriyi vücudumuza alıyoruz demektir. Bu içecekler de sizi doyum noktasından uzaklaştırıp daha fazlasını istemenize yol açacaktır. Karışım yaptığınız içeceklerle beraber bir bardakta yaklaşık 200 kalori bulunmaktadır

Alkolün bir başka tehlikesi de size tokluk hissi vermesi ve kalori yakma oranınızı düşürmesidir. Alkoldeki yağ vücutta asetat adı verilen bir madde olarak depolanır. Asetat maddesi kişinin yağ yakmasını zorlaştırır.

Yemeklerden önce alkol tüketimi oldukça tehlikelidir. Alkol kendinizi daha aç hissetmenize neden olur ve olağandan daha fazla yemek yeme eğiliminde olursunuz.

Sonuç olarak belki az da olsa alkol tüketmek sizi uzun vadede çok mutsuz etmez ancak, kilo vermenizi oldukça zorlaştırır. Baylar içinse bir kötü haber daha var; alkol vücuttaki testesteron hormonunu azaltır. Vücut yapmak isteyenler için alkol tüketimi kas gelişiminin önünde bir engeldir. Alkollü içecek tüketmek istediğiniz zaman iki kere düşünmenizi öneririz.

    
   
(Visited 9.732 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Kusursuz Gelin Saçı için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir gelin için düğün günü her şeyin eksiksiz ve göz alıcı olması çok önemlidir. Buna …

5 yorumlar

  1. uzun zamandır araştırdım bir konuydu teşekürler

  2. Merhabalar

    Bizler İkinci El Eşya işi yaptığımız için çoğu müşterimiz alkol problemi ile boğuşmakta gerçekten yararlı bilgiler verdiğiniz için teşekkür ederiz

  3. Satmak istediğiniz ikinci el eşya ürünlerinizi satın alıyoruz

  4. Adana İkinci El Eşya Alım Satım | 0532 2302463 :Spot Eşya Alan Yerler

    adana spot olarak verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz.

  5. İstanbul Genelin’de Satmayı Düşündüğünüz Tüm Sıfır 2.El Konumunu Almış Eşya, Mobilya (Yatak Odası, Koltuk Takımları, Baza, Çekyat vs), Beyaz Eşya (Çamaşır Makinesi, Buzdolabı, Difriz, Derin Dondurucu, Kola, Market Dolabı vs), Endüstriyel Krom Mutfak Ekipmanları ( Kuzineler, Fırınlar, Tezgahlar, Pizza Fırınları, Döner Kebap Tezgahları, Tüm Krom Ekipmanları ) Klima, LCD LED TV Televizyon, Whatsapp üzerinden Eşyalarınızın fotoğraflarını göndermeniz durumda, eşyalarınız incelenir ve 5 dakika içerisinde fiyat teklifimiz sunulur.Vermiş olduğumuz fiyat teklifini kabul etmeniz ve anlaşmamız durumda uygun olduğunuz gün ve saatte adresinize araç sevk edilir. adresinize gelen uzman taşıma ekibimiz eşyalarınızın ödemesini yaptıktan sonra taşımaya başlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.