Ana Sayfa / Sağlık / Alternatif Tip ile Kötü Kolesterolden Kurtulun

Alternatif Tip ile Kötü Kolesterolden Kurtulun

Yüksek kolesterolü olan kişiler kalp krizi, yüksek tansiyon ve felç tehlikesi altındadırlar. Reçeteli ilaçlar bu hastalıkla başetmede sağlam bir diyet ve egzersiz programı ile beraber çok faydalı olabilir. Ancak ilaç kullanmak istemeyen hastalar alternatif yöntemlere de yönelebilirler. Yoga, akupunktur, sağlıklı besinler ve bitkisel ilaçlar kolesterolünüz ile başetmenizde yardımıcı olacaktır.

1. Lif açısından zengin gıdalar kolesterolünüzü düşürmenizde size yardımcı olur. Yulaf ezmesi, meyve, yeşil yaprakla sebzeler, fasülye ve mercimek gibi gıdalar lif açısından çok zenginlerdir ve LDL denilen kötü kolesterolü düşürürler. Sabah kahvaltınıza keten tohumu eklemenizi öneririm, kolesterol açısından oldukça faydalı olacaktır.

2. Kolesterolünüzü düşürmek için çin bitki tedavisinden de yararlanabilirsiniz. Beyazdiken böğürtleni enerjinizi arttıracağı gibi kötü kolesterolünüzü düşürmede size yardımcı olacaktır. Bu bitkiyi bulmanız biraz zor olabilir bu yüzden eğer aktarlarda bulamazsanız vitamin satan dükkanlara danışmanızı önerebilirim. (GNC gibi…)

3. Yemeklerinizi sarımsakla tatlandırın. Sarımsak kolesterolle savaşmanızda size adeta yol arkadaşı olacaktır. Eğer kokusundan rahatsız olacağınızı düşünüyorsanız, sütte kaynatıp içebilirsiniz.

4. Yoga, meditasyon ve diğer rahatlama egzersizlerini deneyin. Stres ve gerginlik kolesterol de dahil birçok rahatsızlığa yol açmaktadır. Rahatlamış bir zihinle sağlığınızı kontrol altına alıp, hayat kalitenizi arttırabilirsiniz.

5. Akupunktur mucizesi. Akupunktur ile kolesterolünüzden kurtulabilirsiniz. Dünyanın birçok yerinde uygulan bu popüler tedavi yöntemiyle sağlığınıza tekrar kavuşmanız mümkün. Kolesterol de dahil birçok rahatsızlıktan kurtulmak için iyi bir akupunktur uzmanına görünebilirsiniz.

 
 
(Visited 407 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

D Vitamini Eksikliği, Belirtileri ve Nasıl Giderilir? D Vitamini Kaynakları

Dünya nüfusun çoğunluğunun – Amerika Birleşik Devletleri’nde yetişkinlerin yüzde 90’ına kadar D vitamini eksikliği sorununa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.