Ayak Ağrısına Bitkisel Çözümler

Bitkisel tedavi yöntemleriyle ayak ağrılarından kurtulmak mümkün. Ağrılar genellikle yorgunluk, bağ yerlerinin burkulması, fazla kilo almak veya bazı kalıtsal hastalıklardan kaynaklanabilir. Önemli bir hastalıktan kaynaklanmayan ağrılarda yapılacak masaj ve dinlenme çok faydalı olur. Ayrıca aşağıdaki bitkisel tedavi yöntemlerini uygulamak şikayetlerin kısa zamanda geçmesine yardımcı olur.

Papatya çiçeği ve zeytinyağı : Bir kaba 2 kahve fincanı zeyinyağı koyduktan sonra, üzerine 2 tatlı kaşığı ufalanmış papatya çiçeği ilave edilir. 3 gün bekletilir. Kullanılmadan önce, iyice çalkalanır. Bu karışımla, ağrıyan yerler iyice ovulur. Sonra, yünlü bir bezle sarılır, ılık tutulmasına dikkat edilir.

Limon : Bir kaba, 5 adet limonun suyu sıkılır. Bu su ile ağrıyan yerler iyice ovulur.

Lahana ve su: Lahana yaprakları soyulduktan sonra, orta büyüklükte bir tencereye konur. Üzerine çıkacak kadar su ilave edilip, kaynatılır. Sıcak yapraklar, ağrıyan yerlere sarılır. Soğuyan yapraklar sıcak olanlarla devamlı değiştirilerek tedaviye devam edilir.

Bu tedavi yöntemlerine rağmen halen bir sonuç alamıyorsanız mutlaka bir hekime görünmenizde fayda vardır. Sağlıklı günler dileriz.

   

(Visited 1.364 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Takma Kirpik Kullanma Kuralları

Bakışları belirginleştirmek birçok kadın için önemlidir. Bu nedenle hacim verici rimellerden sonra takma kirpik veya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.