Bahar Alerjisi Kabusunuz Olmasın…

bahar-alerjisiBahar alerjisinden korunmanın yolları

Evinizi temiz tutun: Tozların içinde bulunan alerji yapıcılar pencere kenarlarında, kuytularda ve temizlenmesi çok zor olan yerlerde barınırlar ve size zarar vermek için doğru zamanı beklerler. Bahar alerjisi sizin için adeta bir kabus ise senede bir kere mutlaka ev temizliği için profesyonel bir yardım alın derim. Biraz para harcamanız gerekebilir ancak sağlığınız sizin her şeyinizdir sakın unutmayın!

Polenlerden uzak durun:

Polenlerin yoğun olduğu yerlere bir süre gitmemenizde yarar var. Eğer her sene bahar alerjisi kapınızı çalıyorsa kendinizi iyi hissetmediğiniz günlerde evden çıkmamanızı öneririm.

Camları kapalı tutun:

Arabanızda ve evinizde camları kapalı tutmaya özen gösterin. Klima kullanmanız sizi polenlerden ve tozlardan uzak tutacaktır.

Maske kullanın:

Ev temizliği yaparken mutlaka yüzünüze maske takın. Eczanelerden temin edebileceğiniz ve fiyatı çok düşük olan maskeler ev temizliği sırasında yaşayacağınız sıkıntıdan sizi koruyacaktır.

Ev hayvanlarınıza dikkat:

Polenlerin dörtbir yanda olduğu dönemlerde ev hayvanlarınızı yatağınıza ve koltuklara çıkarmamanızda fayda vardır. Polenler dışarı çıkardığınız ev hayvanınızın tüyüne tutunmaktadır ve böylelikle evinize kadar gelmektedir. Bahar alerjisi başladığı dönemde ev hayvanlarınızın tüylerini traş ettirmenizde de yarar vardır.

Çamaşır asmak:

Polenlerin yaygın olduğu bahar ayında çamaşırlarınızı dışarı asmamalısınız. Çamaşırlarınız ıslak olduğu zaman dışarıdaki polenler elbiselerinize yapışmaktadır ve dolayısıyla polenleri evinize taşımış olursunuz. İmkanınız varsa kurutma makinası kullanmanız eğer yoksa çamaşırlarınızı odalarda kurutmanız çok önemlidir.

(Visited 132 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Takma Kirpik Kullanma Kuralları

Bakışları belirginleştirmek birçok kadın için önemlidir. Bu nedenle hacim verici rimellerden sonra takma kirpik veya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.