Ana Sayfa / Ana Sayfa / Beyaz Dişler, Beyaz Gülüşler

Beyaz Dişler, Beyaz Gülüşler

Her fotoğraf çektirdiğinizde, gülümse diyen birini duyarsınız, peki neden ? Cevabı basit gülümserken ortaya çıkan beyaz dişler, resime güzellik ve renk katmaktadır. Dişler ne kadar sağlıklıysa görüntü de o kadar sağlıklı olmaktadır. Peki dişlerimizi nasıl sağlıklı ve bembeyaz tutacağız, işte bu sorunun cevapları;

-Günde iki defa fırçalayın, birincisi kahvaltıdan sonra, ikincsi ise akşam yatağa girmeden önce. Eğer ikiden fazla fırçalamaya kalkarsanız, diş plaklarına zarar verirsiniz. İki kere fırçalamak fazlasıyla yeterlidir.

-Dişlerinizin sadece ön tarafını fırçalamayın, fırçalamayı bir an önce bitirmek için sadece öndeki dişleri fırçalayıp bırakmayın, arka taraftaki dişlerinizede gereken özeni gösterin.

-Dişlerini fırçalarken 2-3 dakika zaman ayırın, eğer zamanlamayı ayarlayamıyorsanız, süresini bildiğiniz bir şarkı açın veya telefonunuzdan kronometri yi açıp bu sürenin ne altına nede üstüne çıkın.

-Diş fırçanızın tellerinin yumuşak olmasına dikkat edin, sert telli bir fırça hem dişlerinize hemde diş etlerinize ciddi zararlar verebilir. Ayrıca diş fırçanızı 3 ayda bir değiştirmeyi ihmal etmeyin.

-Diş ipi kullanmayı öğrenin, başlarda çok zor gelebilir ama biraz sabır ile diş ipi kullanımında profesyonelleşebilirsiniz, diş ipleri, en iyi diş fırçasını seçmiş dahi olsanız, diş fırçasının giremediği diş aralarında kalan yemek artıklarını temizlemek için birebirdir.

-Temiz bir nefes için dilinizide yumuşak bir şekilde fırçalayabilirsiniz.

Bütün bunlara ek olarak yılda iki kere dişçinize uğramayı asla ihmal etmeyin, siz ne kadar ağzınızı temiz tutsanız, dişlerinizi vaktinde fırçalasanız dahil bazı genetik faktörler ve beslenmeye bağlı olarak diş çürümeleri ortaya çıkabilir bunları ne kadar erken fark edip ne kadar erken tedavisi başlanır ise dişlerinizi kurtarmak ve sağlıklı kalmalarını sağlamak o kadar kolaylaşacaktır.

 

(Visited 652 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Takma Kirpik Kullanma Kuralları

Bakışları belirginleştirmek birçok kadın için önemlidir. Bu nedenle hacim verici rimellerden sonra takma kirpik veya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir gecede Milyoner olan Bitcoin Zenginlerinden biri olabilirsin! 
ÜCRETSİZ HESAP AÇ