Bir Bardak Kola ve Sonraki 60 Dakika

İlk 10 dakika: 10 çay kaşığı dolusu şeker vücut sisteminize tesir eder (Günlük almanız gerekenin %100’ü). Bu kadar şeker yüzünden kusmazsınız çünkü içerisinde bulunan fosforik asit sizin bu tadı duymanıza izin vermez, engel olur.

20 dakika: İnsülin patlaması yüzünden şeker kanınıza saplanır. Şekerin çevrilmesi sayesinde karaciğeriniz bu olaya yanıt verir bu da sizi şişmanlığa teslim olmaya iter (Uzun zamanda kendisini gösterir.)

40 dakika: Kafein emilimi tamamlanır. Kan basıncınız artar, buna karşılık olarak karaciğeriniz kan dolaşımınıza gerekende çok daha fazla şeker üretir. Beyninizde bulunan adenozin haznesi artık kilitlenmiş, işlem yapamaz olmuştur.

45 dakika: Beyninizin bu anlık hazzı fark etmesi üzerine vücudunuzdaki dopamin üretimi harekete geçer. Bu arada bu olay fiziksel olarak sevişmekle aynı görevdedir!

60 dakika: Metabolizmaya uzaktan müdahale sonucu fosforik asit, kalsiyuma, bağırsak sisteminizde bulunan magnezyum ve çinkoya engel olur. Bu da yüksek dozda şeker ve yapay tatlandırıcı sayesinde kalsiyum ve üre boşaltımını şiddetlendirir.

60 dakika: Kafeinin idrar söktürücü özelliği devreye girer (Bu da sizin sürekli tuvalete gitmenize neden olur ) Artık vücudunuzda depolanmış olan kalsiyum, magnezyum kemiklerinize faydalı olan sodyum, elektrolit, su ve çinkonun dışarı idrar yoluyla atılacağından emin olabilirsiniz.

60 dakika: Olayın çılgın tarafı gerçekleşecek olan bu şeker patlaması sizin vücut olarak güçsüz düşmenize neden olur. Belki sinirlenebilir veya hareketsiz kalabilirsiniz. Ve gerçekten kola yüzünden çok fazla su kaybedersiniz. Fakat bunu eleştirmeden önce kolanın doğal besinlerdeki vücudunuza, sisteminize, sağlam kemik ve diş yapısına sahip olabilme gücünü engellediğinin farkında olun.

Bütün bu olayların sonucu ileriki birkaç saat içerisinde bir kafein çarpışması olabilir. (Eğer sigara kullanıyorsanız bilirsiniz). Fakat yeni bir kola daha içerseniz kendinizi iyi hissedebilirsiniz.

Bizden size tavsiye haftada bir bardaktan fazlasını tüketmeyin, ağzınızda hissettiğiniz o güzel tattan başka hiçbir faydası bulunmamakta…

     

    
(Visited 277 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Takma Kirpik Kullanma Kuralları

Bakışları belirginleştirmek birçok kadın için önemlidir. Bu nedenle hacim verici rimellerden sonra takma kirpik veya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.