Boyun Tutulması Tedavisi

Hemen hemen herkesin hayatında birkez de olsun boyun tutulmuştur. Genelde endişe edilecek bir durum olmasa da konsantrasyonunuzu negatif etkileyeceği gibi kendinizi rahatsız hissetmenize de sebep olacaktır. Aşağıdaki adımları izleyerek bu durumla nasıl baş etmeniz gerektiğini inceleyelim…

1. Kan akışını düzenlemek için boyun destekleyicileri kullanabilirsiniz. Ayrıca yatarken boynunuzun altına yastık koymanızda da fayda vardır.

2. Isı terapisi boyununuzdaki tutulmayı iyileştirmek için çok faydalı bir yöntemdir. Sıcak bir duş almak veya tutulan bölgeye sıcak bir bezle baskı uygulamak sizi oldukça rahatlatacaktır.

3. Birisinden size nazikçe masaj yapmasını rica edin.

4. Duruşunuza önem verin. Kronik kamburluk ve yanlış oturup kalkmak yaşadığınız durumu daha da çekilmez bir hale sokacaktır. Dik yürümeye ve oturup kalkmaya çalışın.

5. Aspirin alın! Aspirin boynunuzdaki şişkinliği azalatacağı gibi acınızı da azaltacaktır.

6. 24 saat içinde düzelmeyen boyun ağrısı için mutlaka bir hekime başvurmalısınız. Sandığınız kadar basit bir problem olmayabilir.

7. Rahatlayın. Kronik boyun tutulmalarının başında stres yer almaktadır. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki stresle baş etmekte zorlanan insanlar kronik ağrılardan müzdarip oluyorlar. Rahatlama yöntemlerini deneyebilirsiniz. Gün içinde bol bol derin nefes alıp, meditaston veya yoga yapabilirsiniz.

8. Uyurken mutlaka camın kapalı olduğundan emin olun. Soğuk boyundaki kasları kaskatı yapabilir. Boynunuza sizi rahatsız etmeyecek bir fular bağlayıp yatabilirsiniz.

   

    

(Visited 1.890 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Cilt Problemleri Teknolojiyle Nasıl Tetikleniyor?

Kulağa ilginç gelse de doğru; teknoloji cilt problemleri ve kusurlarının erken ve daha kolay oluşması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.