Bu Gıdalarla Kilo Vermek Çok Daha Kolay!

Havalar bir öyle bir böyle gitse de ilkbahara girmiş bulunuyoruz! Evet, yazın habercisi neşeli bahar geldi…Fakat bir yandan herkesi daha şimdiden yaza fit girmenin hazırlık telaşı sardı…Güneşli günlerin verdiği enerjiyle beraber kilo vermek ve sağlıklı, fit bir vücuda kavuşmak için harekete geçmenin tam zamanı! Zamanı geldi diyoruz da acaba hangi besinlerin işimizi kolaylaştıracağını farkında mıyız? İşte şimdi hangi gıdalar kilo vermeyi ve diyet yapmayı daha kolay hale getiriyor bundan bahsedeceğiz.

Çoğumuzun diyete başlamak için iyi bir motivasyona ihtiyacı oluyor. Kadın erkek fark etmeksizin konu kilo vermek olunca herkesin biraz canı sıkılıyor, sevdiği yiyecekleri, nelerle vedalaşacağını düşünmek insanın diyete başlamasını zorlaştırıyor. Fakat işin aslı o kadar da üzücü değil. Kilo vermeyi hızlandırıp kolaylaştıran öyle güzel besinler var ki, bunları diyetinizin baş köşesine tutturursanız her şey daha kolay ve keyifli hale gelecektir.

Kilo Vermeyi Kolaştıran Yiyecek ve İçecekler

Biliyorsunuz ki diyet yapmak kilo vermek kadar sağlıklı beslenme alışkanlığını edinmek için de önemli bir adım. Şimdi diyete başlamak için gerekli motivasyonu topladıysanız, kilo kaybınızı kolaylaştıracak besinlerden bahsedelim.

Yumurta Beyazı: Sporculardan ve diyet listelerinin yıldızı olan yumurta hem protein bakımından çok zengin hem de D vitamini açısından. Üstelik tok tutuyor! Güne iyi bir kahvaltıyla başlayınca gün içinde acıkmanızı zorlaştıran yumurta beyazı tüketimini artırabilirsiniz.

Kırmızı biber: Kırmızı biber içindeki kapsaisin isimli madde kilo vermeyi hızlandırıyor. Yemeklerinize sadece bir çorba kaşığı pul biber ekleyerek, hele ki acıyla da aranız iyiyse hem yemeğinize tat katmayı hem de kilo vermeyi hızlandırmayı sağlarsınız.

Kahve: Günümüzün olmazsa olmazlarından kahve diyet için azı karar, çoğu zarar niteliğindeki hassas içeceklerden. Metabolizma hızlandırıcı etkisi sayesinde ve iştahı bastırarak kalori alımını azaltmada etkili oluyor. Fakat kahve gibi kafein içeren içecekleri günde iki fincan ile sınırlamak daha sağlıklıdır.

Süt: Sanılanın aksine diyetlerde süt içmek vücudun kalsiyum üretmesine neden olurken, bu durum da vücudun yağı metabolizmaya daha yüksek verimde katmasını sağlıyor. Hatta süt gibi kalsiyum kaynakları göbek yağlarından kurtulmak isteyenler için önemli bir nimet. Daha az süt depolamanızı sağlayarak kilo verme ve kilo kontrolünde de kolaylık sağlıyor.

Tahıllar: Zaten diyetlerin çoğunda hayatımızdan çıkardığımız beyaz ekmek ve makarna gibi gıdalar yerine gelen hem besleyici hem de sağlıklı gıdalar tahıllı besinler. Yulaf, tam buğday ekmeği, esmer pirinç gibi gıdalar metabolizmadaki şeker dengesini koruyarak tokluk hissinin uzamasını sağlıyor.

Mercimek: Bel bölgesindeki yağlanmayı artıran nedenler arasında demir eksikliği de yer almaktadır. Eğer böyle bir probleminizi varsa bunu hem lezzetli hem de verimli bir şekilde çözmek için mercimek tüketmelisiniz. Bir porsiyon mercimek günlük demir ihtiyacının ¼’ünü kolayca karşılar. Bu nedenle diyet yaparken sağlığı da korumak adına haftada 2-3 defa mercimek başta olmak üzere kurubaklagil tüketmelisiniz.

(Visited 46 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Kusursuz Gelin Saçı için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir gelin için düğün günü her şeyin eksiksiz ve göz alıcı olması çok önemlidir. Buna …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.