Bulimia Nervosa Tedavisi

bulimia_tedavisiBulimia Nervosa günümüzde sıkça karşımıza çıkan bir nevi artist hastalığıdır. Yeme bozukluğu olarak da tanımlayabileceğimiz bu rahatsızlık kişilerin fazla kilo almamak için başvurduğu tamamiyle sağlıksız bir yöntemdir. Genelde yediklerini kusma (tabi ki isteyerek) yolu ile vücuttan dışarı çıkaran bulimia hastaları bazı dönemlerde ilaç kullanarakta zayıflama yoluna gidebilmektedir.

Peki siz de mi bulimia nervosa hastalığından müzdarip misin? Üzülmeyin! Aşağıdaki yöntemleri izlemeniz önemle önerilmektedir.

Bulimia nervosa tedavisi için gereken adımlar:

 1. Kararlı olmalısınız:

  İlk zamanlarda endişeli olacaksınız ama korkmamalısınız. Çok fazla yemek yemek isteyeceksiniz ama inatçı ve çok kararlı olmalısınız. Hasta olduğunuzu kabul ederek ve sonucunda iyileşeceğinizi düşenmelisiniz.

 2. Anlatın:

  Yaşadıklarınızı yani hastalığınızı sevdiklerinizle mutlaka paylaşın. Bulimia nervosa utanılacak bir rahatsızlık olabilir ancak içinizi dökmeniz sizi kesinlikle Bulimia nervosa tedavisi sürecinde güçlü tutacaktır.

 3. Profesyonel tedavi:

  Arkadaşlarınızla dertleşmeniz sizi kesinlikle rahatlacaktır ancak asla profesyonel bir tedavinin yerini alamaz. Profesyonel bir yardım talebinden kaçınmayın.

 4. Araştırma yapın:

  İnternetten veya kitaplardan araştırma yapmanızı da öneririz çünkü bu hastalıktan müzdarip birçok kişi sizi deneyimleri ile aydınlatabilir.

 5. Bulimia nervosa tedavisi günlüğü:

  İyileşme sürecinde günlük tutmanız sizi oldukça motive edecektir. Başarılarınızı, yaşadığınız zorlukları not almanız size bir nevi yoga gibi gelecektir.

 6. Uyuşuk olmayın:

  Bulimia nervosa tedavisi sizin sağlıklı bir hayata kavuşmanızı sağlayacaktır ancak siz de biraz enerjik olmalısınız. Geç saatlere kadar uyuyup günlük öğünlerinizi atlamayın. Gün içerisinde son günlerin moda içeceği yeşil kahve kürünü içebilirsiniz. Doğal yollar ile fit ve sağlıklı kalmak çok önemlidir.

(Visited 482 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Su Toplaması Nasıl Tedavi Edilir?

Ayakta su toplaması sık görülen ve rahatsız edici durumlardan bir tanesidir. Yeni alınan ayakkabıya ayağın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.