Burcunuzun Hangi Rahatsızlıklara Daha Yatkın Olduğunu Merak Ediyor Musunuz?

Burçlara Göre Rahatsızlıklar

Birçok ünlü astrologa göre burçlar ile kronik rahatsızlıklar birbiriyle çok alakalı. Doğum anında Güneş’in ilgili pozisyonu, tüm hayatınızı etkisi altına alacak rahatsızlıkları belirleyebiliyor. Yengeç ve balık burçları, hastalıklar konusunda çok pimpirikli olabilirken oğlak burcu tam bir savaşçı olabiliyor… Burçlara göre rahatsızlıklar nelermiş gelin beraber bakalım!

Koç Burcu: 21 Mart – 20 Nisan

Koç burçlarının en çok çektiği rahatsızlık hiç kuşkusuz baş ağrısıdır. Belirli dönemlerde ve özellikle mevsim geçişlerinde bu dertten çok müzdarip olmaktadırlar. Birçok koç burcunda bu durum migren rahatsızlığına dönüşmektedir ve hayatı katlanılmaz hale sokabilmektedir. Migren rahatsızlığına neyin iyi geldiğini öğrenmek için lütfen tıklayınız.

Boğa Burcu: 21 Nisan – 21 Mayıs

Boyun ağrısı, boğa burçlarının en çok şikayet ettiği rahatsızlıktır hiç kuşkusuz. Diğer burçlara göre çok dayanıksız olan boyun bölgesi, özellikle boğa burcu bayanların kabusu haline gelebiliyor. Boğa burçları, yastık ve yatak seçimine çok dikkat etmeli. Ayrıca terliyken boynunuzu korumanız, çok ciddi boyun problemleri ile karşılaşmamanız adına çok önemlidir. Boyun tutulması ile ilgili daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

İkizler Burcu : 22 Mayıs – 22 Haziran

İkizler burcunun dikkat etmesi gereken en önemli rahatsızlık sinir sistemi rahatsızlıklarıdır. Özellikle stresli ortamlardan uzak durması gereken ikizler burcu bay ve bayanları, hayatı kafaya takmamanın yollarını bulmalıdırlar. Stresten kurtulmanın yolları isimli yazıyı okumak için lütfen tıklayınız.

Yengeç Burcu : 23 Haziran – 22 Temmuz

Yengeç burcunun belalı rahatsızlıkları mide ve bağırsak rahatsızlıklarıdır. Sindirim sorunları, kabızlık veya krohn rahatsızlığı, yengeç burcu ile özdeşleşmiş tehlikeli rahatsızlıklardır. Yengeç burçları, özellikle kaka renklerine çok dikkat etmeli ve anormal bir durum ile karşılaştıklarında doktora başvurmalıdırlar. Kaka renklerinin hangi rahatsızlıkların habercisi olduğunu öğrenmek için kaka renkleri ve anlamları isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Aslan Burcu : 23 Temmuz – 22 Ağustos

Aslan burçları, kalp rahatsızlıklarına karşı çok dikkatli olmalıdırlar. Sigara ve alkolden kesinlikle uzak durması geren aslan burçları, bol bol sebze tüketip spor yapmalıdırlar. Plates aslan burçları için en çok önerilen sporlardan biridir. Plates hakkında daha çok bilgi için lütfen tıklayınız.

Başak Burcu : 23 Ağustos – 22 Eylül

Başak burçları, yengeç burçları gibi bağırsak problemlerinden oldukça müzdariplerdir. Tüketilen birçok besin maddesi, şişkinlik ve kabızlığa yol açmaktadır. Süt, karnıbahar ve brokoli, başak burçlarının adeta kabusu haline gelmiştir. Gaz problemi ile de başları dertte olan başak burçları, konuyla ilgili daha detaylı bilgi için ilgili yazımızı okuyabilirler.

Terazi Burcu : 23 Eylül – 22 Ekim

Terazi burçlarında en fazla görülen rahatsızlıklar siyatik ve bel fıtığıdır. Otururken veya ayakta, duruşlarına çok önem vermeleri gereken terazi burçları, kesinlikle kambur oturmamalıdırlar. Bel fıtığı ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

Akrep Burcu : 23 Ekim – 21 Kasım

Akrep erkeklerinde prostat rahatsızlıkları daha fazla gözlemlenirken, akrep bayanlarında ise yumurtalık ve rahim problemleri ağır basmaktadır. Prostat rahatsızlığından korunmanın yollarını öğrenmek için lütfen tıklayınızRahim ağzı kanseri ile ilgili yazıyı okumak için lütfen tıklayın.

Yay Burcu : 22 Kasım – 21 Aralık

Karaciğer rahatsızlıkları, yay burçlarının en çok dikkat etmesi gereken konulardan biridir. Alkol tüketimini ve gece hayatını minimuma indirmesi gereken yay burçları, yemeklerden hemen sonra kesinlikle meyve yememelidirler. Sirozu tetikleyen bu durumlardan ne kadar uzak kalınırsa, bu rahatsızlığa yakalanma riski de bir o kadar azalacaktır. Karaciğer sağlığı ile daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Oğlak Burcu : 22 Aralık – 21 Ocak

En evhamlı burcumuz hiç kuşkusuz oğlak burcudur. Birçok rahatsızlığı gereksizce büyütebilmelerinin dışında kas ağrılarına dikkat etmeleri önerilmektedir. Özellikle diz ağrıları, oğlak burçlarının hayatını katlanılmaz bir duruma sokabilmektedir. Diz ağrıları ve tedavileri ile ilgili yazıyı okumak için ltüfen tıklayın.

Kova Burcu : 22 Ocak – 19 Şubat

Kova erkekleri bilek ağrılarından müzdaripken kova bayanları en çok varislerden şikayetçi olmaktadırlar. Kova erkekleri spor yapmadan önce mutlaka uzun bir süre esneme hareketleri yapmalıdırlar. Kova bayanları ise varis ile ilgili detaylı açıklamaların yer aldığı bir diğer yazımızı okuyabilirler.

Balık Burcu : 20 Şubat – 20 Mart

Balık burçları, mikrobik rahatsızlıklara karşı önlem almalıdırlar. Grip ve idrar yolu rahatsızlıkları, balık burçlarında en çok görülen rahatsızlıklar arasındadır. Balık bayanlarının sistite karşıda önlem alması, yaşam kalitesini oldukça arttıracaktır. Kadınlarda sistit ne zaman görülür merak ediyorsanız, yazımızı mutlaka okumanızı öneririz.

 

Burcunuz Hangi Rahatsızlığın Habercisi? - by
, 2014-06-08Burçlara göre rahatsızlıkları anlatan faydalı bir yazı
(Visited 502 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Su Toplaması Nasıl Tedavi Edilir?

Ayakta su toplaması sık görülen ve rahatsız edici durumlardan bir tanesidir. Yeni alınan ayakkabıya ayağın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.