Çekik Gözler İçin Makyaj Önerileri

Çekik göz makyaj yapılması en zor göz tipidir. Eğer çekik gözlere sahipseniz çektiğiniz eyeliner göz kapağınıza bulaşır, bin bir uğraşla yaptığınız dumanlı göz makyajınız istediğiniz etkiyi vermez ya da sürdüğünüz kapatıcı göz kapaklarınızda topaklaşır. Bütün bunlar makyaj severler için son derece büyük dezavantajlardır. Ancak neyse ki her göz tipi için olduğu gibi çekik gözler için de uygun makyaj teknikleri vardır. Gelin bu teknikleri hep birlikte inceleyelim!

Likit far kullanın

Toz far kullanmak yerine krem ya da likit yapıda olan farları kullanabilirsiniz. Bu farları göz kapağınıza çok daha rahat bir şekilde uygulayabilir ve kullanım kolaylığı da sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra birden fazla renk yerine tek renk far kullanmalısınız. Zira renk geçişleri göz kapağınızda kaybolabilir. Tek renk far uygulamak ve üzerine eyeliner çekmek sizin için en doğru seçim olacaktır. Likit farı her zaman parmağınız ile uygulamanız gerektiğini unutmayın. Tampon hareketler ile yayacağınız likit farı kaşlarınıza doğru yaymamalı, sadece göz kapağınızın üzerine uygulamalısınız.

Far rengi seçimini açık renklerden yana yapın

Far rengi seçimi de bu noktada oldukça önemli. Her zaman göz makyajınızda açık renkli bir baz oluşturmalısınız. Özellikle ışıltılı farlar çekik gözler için mükemmeldir. Metalik, altın ve bronz tonlardaki farlar sayesinde göz kapaklarınızın normalden daha iri ve aydınlık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kirpiklerinizi uzatabildiğiniz kadar uzatın

Çekik gözleri daha etkileyici ve iddialı göstermek için maskaralar oldukça önemli araçlardır. Kirpikleriniz ne kadar hacimli ve uzun görünürse göz kapaklarınız da o kadar güzel görünür. Elbette ideal maskarayı bulmak kolay bir iş değildir. Bu seçimi kirpik tipinize göre yapmalısınız.

İnce uçlu eyeliner kullanın

Çekik gözler kalın çekilen eyeliner için uygun değildir. Bu nedenle ince uçlu bir fırça ile incecik bir eyeliner sizin için en ideal sonucu verecektir. Bu şekilde göz kapağınızı daha belirgin gösterebilirsiniz. Bunun yanı sıra uzun bir kuyruk yerine minimal bir kuyruk tercih etmelisiniz. Eğer eyeliner sürmekte zorlanıyorsanız işe kuyruk çizmekten başlayın.

(Visited 1.303 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Kusursuz Gelin Saçı için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir gelin için düğün günü her şeyin eksiksiz ve göz alıcı olması çok önemlidir. Buna …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.