Ana Sayfa / Alternatif Tıp / Çoçuklarda Öksürük Ne İyi Gelir

Çoçuklarda Öksürük Ne İyi Gelir

Her yazımızda özellikle belirttiğimiz gibi çocuklarda öksürük kesinlikle hafife alınabilecek bir durum değildir. Çocuğunuz öksürüyorsa, konuyu mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Çoçuklarda Öksürüğe Ne İyi Gelir 

Çocuklarda ve bebeklerde görülen öksürüğün birçok sebebi olur.

Bazen bebeğinizin yeni çıkardığı bir diş ağızda tükürük oluşmasına neden olur. Bu tükürük soluk borusuna kaçar ve bebeğiniz öksürür. Özellikle 3-4 aylık bebeklerde bu durum kulağa çok korkutucu gelebilir. Yani bebeğiniz öksürüyor! Böyle bir durum çok sık rastlanılır ve korkulacak bir şey yoktur. Ancak daha önce dediğim gibi siz yine konuyu bir doktora danışın.

Eğer konu tükürükten kaynaklanmıyorsa bebeğiniz / çocuğunuz soğuk algınlığı yaşıyor olabilir. Böyle bir durumda “çocuklarda öksürüğe ne iyi gelir” sorusu akıllara gelir.

Çocuklarda öksürüğe en iyi bal zencefil karışımı gelir. Ancak çocuğunuz bal yiyebilmesi için 1 yaşını da geçmiş olması gerekir. Yani doktorunuza danışmadan kesinlikle bebeğinize herhangi bir şey yedirmeyin.

Eğer doktorunuz bal zencefil karışımına onay verdiyse, her gece yatmadan bir tatlı kaşığında çocuğunuza bel ve zencefil karışımına yedirebilirsiniz. Bal tatlı olduğu için çocuğunuz yüksek ihtimalle bu karışımı sevecektir.

Yine 1 yaş üzeri çocuklar için bitki çayı oldukça faydalı olacaktır ve çocuklarda öksürüğe iyi gelecektir. Ihlamur ve ada çayını karıştırıp çocuğunuza bu karışımı içerebilirsiniz. Dikkat edin çay çok sıcak olmasın.

Son olarak çocuklarda öksürük ne iyi gelir sorusuna soğan kürü ile yanıt vereceğim. Bir adet soğanı doğrayın ve üzerine biraz şeker ilave edin. Soğan bekledikte suyunu tabağa bırakmaya başlayacak ve oldukça şifalı bir su ortaya çıkacaktır.

Çocuklarda öksürüğe yukarıda saydıklarım iyi gelecektir ancak siz yine de doktorunuzu mutlaka bir arayın.

 

(Visited 317 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Boğaz Ağrısı İçin Doğal Çözümler

Boğaz ağrısı son derece rahatsız edicidir ve günlük hayatı olumsuz etkiler. Yutkunmayı hatta nefes almayı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir gecede Milyoner olan Bitcoin Zenginlerinden biri olabilirsin! 
ÜCRETSİZ HESAP AÇ