Daha Zayıf Görünmek İsteyenler İçin İpuçları!

Kilo problemi özellikle kadınlar için oldukça can sıkıcı hale gelebiliyor. Pek çok kadının kilo problemi nedeni ile özgüveninin sarsıldığına ve kendinden utandığına bile şahit olabiliyoruz. Ancak bu problemi küçük ipuçları ile göz ardı etmek ve tekrar özgüven sahibi olmak mümkün. Sizler de kilo problemi ile savaşıyor ancak bir sonuç alamıyorsanız işte size daha zayıf görünmek için gereken ipuçları!

Vücut

Ten rengi: Bronz ten her zaman daha zayıf ve sağlıklı bir görüntü kazanmanızı sağlar. Bu noktada bronzlaştırıcı pudra ve kremler ile teninizi koyulaştırabilirsiniz.

Eller: Eğer ellerinizin kısa ve tombul olmasından şikayet ediyorsanız üzülmeyin, bunun da bir çözümü var. Oje sürerken tırnakların kenarlarında biraz boşluk bırakmak parmaklarınızı daha ince gösterecektir. Ayrıca uzun tırnaklar da aynı etkiyi yaratabilir.

Bacaklar: Bacaklarınızın kalınlığından şikayet ediyorsanız onları seksi ve daha ince göstermek için önüne ve arkasına vücut yağı sürebilirsiniz. Bu şekilde bacaklarınız hem daha uzun hem de daha ince bir görüntüye kavuşacaktır.

Kıyafet

Renk: Koyu renklerin daha zayıf gösterdiğini kesinlikle unutmayın. Tek bir renk giymek sizi daha zayıf gösterir ancak farklı renklerde giyinmek istiyorsanız mutlaka renk uyumunu yakalamalısınız. Siyah ve asker yeşilinin modası asla geçmez. Bu renkleri sık sık kullanarak daha zayıf bir görüntü kazanabilirsiniz.

Desen: Giyeceğiniz kıyafetlerde büyük şekillerin olmaması yararınıza olacaktır. Küçük şekiller her zaman daha zayıf görünmenizi sağlar. Bunun yanı sıra enine değil boyuna çizgiler taşıyan kıyafetleri tercih etmelisiniz.

Pantolon: Diz altında biten kapri pantolonlar daha zayıf görünmek için etkili parçalardır. Ancak pantolonlarda cep seçimi son derece önemlidir. Zira cepsiz olanlar kalçaların daha büyük görünmesine sebep olur.

Etek: Etek boyu seçimi bu noktada oldukça önemlidir. Dizde biten ya da uzun etekler daha zayıf görünmeniz için yardımcı olacaktır. Diz üstüdeki etekler dikkati bacaklara çekeceği için sıkıntı yaşamanız mümkün.

Makyaj

Makyaj hileleri sayesinde yüzünüzü kolaylıkla küçültebilirsiniz. Elmacık kemiklerinizin altına süreceğiniz koyu tonlarda allık bu noktada en önemli adımdır. Bunun yanı sıra eğer gözleriniz büyük görünürse yüzünüz daha da küçülür. Bu nedenle göz kalemini üst göz kapağının dışına sürün ve alt tarafa kale çekmeyin. Kirpikleri kıvırıp maskara sürmek de daha zayıf bir yüze sahip olma konusunda size yardımcı olacaktır. Son olarak kalın kaşların da sizi daha zayıf göstereceğini unutmayın.

Ayakkabı

Yüksek topuklu ayakkabı giymek hem vücudunuzu toparlayacak hem de sizi daha zayıf gösterecektir. Ancak bilekten bağlamalı olan topuklu ayakkabılardan uzak durun. Zira bu ayakkabılar sizi hem kısa hem de daha kilolu gösterebilir. Ayrıca sivri burunları ayakkabıları tercih etmek sizi daha uzun ve daha zayıf gösterecektir. Bu konuda ayakkabıların kilit nokta olduğunu kesinlikle unutmayın!

(Visited 116 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Kusursuz Gelin Saçı için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir gelin için düğün günü her şeyin eksiksiz ve göz alıcı olması çok önemlidir. Buna …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.