Detoks Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Neden detoks yapılır?

Son zamanlarda, suratınızda aknelerin çıkmaya başladığını fark ettiniz mi? Kendinizi genellikle yorgun mu hissediyorsunuz? Bu sorulara yanıtınız evet ise sizin için detoksu düşünme zamanı gelmiş demektir. Bazı toksinler, vücudumuzun içinde sıkışıp sizi güçsüz düşürür. Vücudumuz toksinlerin kölesi haline gelir. Kontrolü tekrar ele geçirmek için, gençleşmek ve sağlıklı görünmek için detoks şarttır.

Doğal Şifa için Detoks;

Yüzyıllar boyunca, vücudu içten dışa temizlemenin yararları bilinmektedir. Detox kendinizi daha iyi, enerjik ve sağlıklı hissetmenize yardımcı olur ve en önemlisi vücudunuzu hastalıklara karşı korumak için vücudun doğal iyileşme sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Vücudunuz,kan ve organlarda biriken zararlı toksinlerin birikmesi sonucu enfeksiyon riski taşır.

Peki detoks tam olarak ne demek?

Detoks yaparak, vücudunuzun, karaciğer ve diğer hayati organlarda kan yoluyla saklanan yabancı maddelerden ve toksinlerden kurtulmasına yardımcı olursunuz. Sisteminize içine dışarıdan bir madde girdiği zaman vücudunuz filtre görevi görür ve atıkların bir kısmını depolar. Vücudunuzun besinlerin ihtiyacı kadar olanını alır ve geri kalanı temizlik için organlara gönderilir. Bu sistemi bir klima ünitesi filtreleme sistemine benzetebiliriz. Sistem zaman zaman tıkanabilir ve temizlenmesi gerekir. Detoks tam da bunu yapar!

Kimler ne zaman detoks yapmalı?

Uzmanlar, yılda en az bir kez bir tam vücut detoksu yapılmasını öneriyor. Normal şartlar altında kısa bir detoks programı ideal ve güvenlidir. Buna ek olarak yapılan birçok bilimsel çalışma, detoksun, sağlıklı bir iç sistem için hayati olduğunu göstermektedir. Ancak, detoks her zaman herkes için tavsiye edilmez. Örneğin, hamile kadınlar, emziren anneler, kanser hastaları,kronik hastalığı olanlar herhangi bir detoks programına katılmadan önce mutlaka bir hekime danışmalıdırlar.

Faydaları Nelerdir?

İyi bir detoks programı vücut dolaşımını hızlandırır, karaciğerin bazı toksinleri temizlemesine yardımcı olur Buna ek olarak, detoks gençleşmek için bir fırsattır.

    
   


(Visited 162 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Cilt Problemleri Teknolojiyle Nasıl Tetikleniyor?

Kulağa ilginç gelse de doğru; teknoloji cilt problemleri ve kusurlarının erken ve daha kolay oluşması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.