Diyet Yapmadan Kilo Verin

Eğer diyet yapmadan kilo vermenin yolunu arıyorsanız öncelikle metabolizmanın bu konuyla ilgili önemini bilmeniz gerekmektedir. Metabolizma yağ yakımında anahtar rol oynamaktadır. Yakılan kaloriler enerjiye dönüşmektedir ve metabolizmanız ne kadar hızlı çalışırsa o kadar çok kilo vermeye başlarsınız.

Öyleyse metabolizmanızı nasıl hızlandırabiliriz beraber inceleyelim…

1-Basit egzersizler yapmanızı önerebilirim; Tempolu yürüyüşler veya bisiklete binmek yakacağınız kaloriden çok metabolizmanızı hızlandıracağı için bir süre sonra yemek yemenize rağmen kilo verdiğinizi göreceksiniz.

2-Kahvaltı yapın; Kahvaltıyı atlamanız metabolizmanızın yavaşlamasına neden olcaktır. Güne dinç başlamak ve metabolizmanızı stabil tutabilmeniz için kahvaltıya gereken önemi verin. (Ağır yiyeceklerden tabi ki kaçınmalısınız.)

3-Günde 3 litre su için; Su, vücut fonksiyonlarının düzenlenmesinde önemli bir rol oynar. Buna tabi ki metabolizma da dahildir. Su içerken 2 şeye dikkat etmelisiniz. Birincisi; içeceğiniz suyu gün içinde eşit aralıklarla için. İkincisi ise içtiğiniz su mutlaka ılık olsun.

4-Gün içinde ufak atıştırmalar yapın; 3 öğün ağır yemek yemeniz metabolizmanızı durdurma noktasına getirecektir. Bunun yerine 5-6 ögün azar azar yiyin. Unutmayın yemek yemeden kilo veremezsiniz!

5-Uyumadan 3 saat önce herhangi bir şey yemeyin; Uyuduğunuz zaman metabolizmanız yavaşlar ve yedikleriniz daha da yavaş yakılır hatta yağ olarak vücutta depolanır.

6-B12 vitamini takviyesi alın; B12 Vitamini doğal enerji sağlayıcısıdır ve metabolizmanızı hızlandırır. Et, balık ve diyet ürünlerde bulunan bu vitamin metabolizmanızı hızlandıracağı gibi kalori yakımını da sağlaycaktır.

    

    

(Visited 259 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Kusursuz Gelin Saçı için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir gelin için düğün günü her şeyin eksiksiz ve göz alıcı olması çok önemlidir. Buna …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.