Dukan Diyeti

Hemen hemen bütün diyetler kilo vermenizi sağlar ancak diyet yapan insanların %95’i verdikleri tüm kiloları hatta daha fazlasını geri alır!

Dukan Diyeti ise sağlıklı yeme alişkanlığı kazanmanızı sağlarken, size kilonuzu da kontrol etme imkanı tanır.

Yüksek protein, düşük yağ ve düşük karbonhidrat esaslarına oturan Dukan diyeti, proteinler ve sebzelerden oluşan 100 yiyeceği temelinde barındırır. En güzel yanı da “istediğin kadar ye” özelliğidir.

Kilo kaybetmenin ve sabitlemenin 4 evresi;
Dukan diyeti kısa bir sürede hızla bir kilo kaybını vaad etmez. Bunun yerine yönergelere uyduğunuz takdirde ideal kilonuza sağlıklı bir şekilde ulaşmanızı sağlar.

Aşama 1 –
Bu aşama ilk on günlük süreci kapsar ve sadece proteinden oluşur. Diyete hızlı bir başlangıç yapmanızı sağlar. Bu aşamada yüksek proteinli yiyeceklerden (Et, balık ve yağsız süt ürünleri) yemelisiniz ki bu yiyecekler kısa bir sürede kayda değer bir fark yaratsın.

Aşama 2 –
Sırasıyla “sebze ve protein günleri” ve sadece “protein günleri” oluşturmalısınız. Sebzeli günlerde sınırsız sebze yiyebiliyorsunuz.

Aşama 3-
Her gün protein ve sebze günü. Fakat bir miktar meyve, iki dilim ekmek ve peynir yiyebiliyorsunuz. Ayrıca haftanın 1-2 günü karbonhidratlı yiyecek tüketebiliyorsunuz (makarna ve pilav). Haftada iki kez ‘kutlama öğünü’ kapsamında istediğiniz her şeyi yiyebiliyorsunuz.

Aşama 4-
Bu aşamada ne seviyorsanız herhangi bir sınırlama olmadan ve kendinizi suçlu hissetmeden yiyebiliyorsunuz. Ancak kural şu: Her perşembe sadece protein günü. Daima!

    
   
    
(Visited 254 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Cilt Problemleri Teknolojiyle Nasıl Tetikleniyor?

Kulağa ilginç gelse de doğru; teknoloji cilt problemleri ve kusurlarının erken ve daha kolay oluşması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.