Ana Sayfa / Sağlık / Egzamadan Kurtulmanın 5 Doğal Yolu

Egzamadan Kurtulmanın 5 Doğal Yolu

1.Yediklerinizi kontrol altına alın: Egzamanız alerjik reaksiyon sonucu oluşmuş olabilir. Egzamanızı azdıracak olan çikolata, buğday, kabuklu deniz hayvanları,inek sütü gibi gıdalardan uzak durmalısınız. Hayvansal yağ, şeker, kafein, alkol ve aşırı işlenmiş gıdaları da mutlaka azaltmanızı öneririz. Bu gıdaların yerine kepekli tahıllar ve A vitamini ve potasyum açısından çok zengin olan havuç ve ıspanak yemenizi öneririz

2.Bol su için: Günde en az 2 litre su için.

3.Vitamine çok önem verin: Cildiniz bazı besinlere ihtiyaç duyduğu için kurumuş ve döküntü yapıyor olabilir. Vitamin C ve F cildi nemlendiren çok güçlü besinlerdir ve bu hastalığa önlem olarak mutlaka tüketilmelidir.

4. Bazı doğal ot ve yağları deneyin: Bitkisel ilaçlar döküntü eğilimli ciltlere yardımcı olabilir. Cilde doğrudan temas ile kaşıntıları azalttığı gibi hastalığı sonlandırabilir. Konuyla ilgili olarak çin veya ayurveda tıbbı hakkında bilgisi olan bir bitki uzmanına görünmenizi öneririz.

5. Rahatla, rahatla, rahatla: Cildimiz ruh halimize kesinlikle tepki vermektedir. Eğer stresliyseniz bilin ki cildinizde stres altındadır veya başka bir değişle eğer rahatsanız cildinizde rahattır. Egzema gibi strese bağlı döküntülere yol açan rahatsızlıklar, stresin son bulmasıyla vücudu terk edecektir. Her gün mağruz kaldığınız stresten kendinizi kurtarın ve bilin ki vücudunuz size minettar kalacaktır.

(Visited 2.320 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Sağlıklı Yaşam için Doğal ve Doğru Nefes

Günümüz koşullarında beslenme ve diğer günlük rutinler gitgide farklılaşıyor. Daha hızlı yaşamaya bu nedenle hazır …

Bir yorum

  1. çok teşekkür ederim sayenizde egzamalarımdan tmmen kurtulacağım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.