En Hızlı Büyüyen Eticaret Siteleri

Morhipo.com, e-ticaret sektöründe Avrupa’nın en hızlı büyüyen e-ticaret sitesi olarak adını tarihe yazdırdı.

Morhipo.com tarafından yapılan açıklamada, dünyanın önde gelen e-ticaret portallarından Internet Retailer’ın “2015 Europe500” raporu kanıt gösterilerek yüzde 116.7 büyüme göstererek rekor bir oranla zirvede yer aldığı belirtildi.

Aynı zamanda 2015 Europe500 araştırması içerisinde en hızlı büyüyen 5 şirket arasında Türkiye’den iki şirket girerken, Rusya, Danimarka ve İngiltere’den birer şirket girebildi.

2011 yılında kurulan Morhipo, cirosunu bugüne kadar tam 14 kat arttırdı ve kapıda ödeme, tıkla-gel uygulamaları sayesinde birçok müşteriyi kendine bağladı.

“Europe500” raporuna göre Avrupa e-ticaret pazarı, büyüklük açısından Çin’den sonra dünyanın en büyük pazarı unvanını alıyor. Yine aynı raporda, e-ticaret sektörünün satış hacminin 141.5 milyar dolar olduğu belirtildi.

Doğu Avrupa ve Türkiye’de yer alan e-ticaret siteleri, Avrupa’ya kıyasla benzerlerinden daha başarılı olduğu söylenirken, global perakendecilerde Türkiye’nin önemli bir pazar olduğuna yer verildi.

E-ticaretin müthiş bir hızla yaygınlaştığını hissediyor olmalısınız. Türkiye’de e-ticaret 2011 yılından itibaren büyüyen en hızlı sektör oldu ve oldukça yaygın bir hale geldi. Hatta gazete, dergi ve diğer yayın organlarında e-ticaret projelerini sürekli görür hale geldik. Dünyada 2.5 milyar, Türkiye’de ise 30 milyon insan aktif olarak internet kullanıyor. Nüfusa oranla interneti aktif olarak kullanan ilk beş ülke arasında yer alıyor ve en fazla Facebook’u kullanan ülkeler arasında yer alıyoruz. Büyüklüğü böylesine bariz istatistiklerle kanıtlanan e-ticaret gücünü birçok site değerlendirebiliyor.

1 Ağustos 2017 itibari ile Cin Cin Elektronik Ticaret Sanayi ve Pazarlama LTD. ŞTİ. tarafından oluşturulan CinCin.com.tr sitesi de gelişen sektörde yer alarak kendini kanıtlamaya çalışmaktadır. Benzerlerinden birçok avantajı, kampanyaları ve güvenirliliği ile ayrılan CinCin, müşterilerinin memnun kalması için elinden geleni yapmakta ve istedikleri zaman temas kurabilecekleri müşteri hizmetleri hattını da tüm müşterilerine açmış bulunmaktadır.

(Visited 149 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Kusursuz Gelin Saçı için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir gelin için düğün günü her şeyin eksiksiz ve göz alıcı olması çok önemlidir. Buna …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.