En İyi Saç Ekim Merkezleri

Kadın erken fark etmeksizin saçlar fiziksel görünümü tamamlayıcı ve en çok göz önünde olan önemli aksesuardır. Bu nedenle saç dökülmesi ve bölgesel seyrelme gibi durumlarda kaybedilen saçları yerine koyabilmek adına yöntemler geliştirilmiştir. Saç ekimi olarak bilinen bu yöntem bir estetik cerrahi operasyondur. Saç rengi, saç tellerinin kalınlığı hatta cilt rengi gibi faktörlerden etkilenerek, farklı yöntemlerin kullanıldığı kalıcı bir çözümdür. Saç ekiminden beklediğiniz sonucu almak, saç ekim merkezleri arasından doğru bir seçim yapılmasıyla mümkün olur. Sağlıklı saçlara sahip olmak için en iyi saç ekim merkezleri hakkında iyi bir araştırma yaparak bulunduğunuz şehre, bölgeye yakın kaliteli saç ekim merkezini seçebilirsiniz.

Saç Ekimi Nasıl Yapılıyor?

Öncelikle saç dökülme hızı ve sebebi hakkında bilgi edinen doktorlar, olası saç ekim yöntemine (FUT/FUE) karar vererek bilgilendirme yapar. FUE yönteminde saç tek tek alınırken, FUT yönteminde ekilecek saç kökleri bir şerit halinde çıkarılmaktadır. Kişinin saç yapısına göre iki yöntemin de kendi içinde avantaj sağlayabileceği söylenebilir.

Uygulamanın ilk aşaması uzman kişilerin öncelikle saç yoğunluğuna, açılmış bölgeye yüz şekline göre ardından da kişinin isteklerine göre karar vermesiyle başlar. Bölgeler işaretlenerek operasyona başlanır.

Gerekli görülürse saçlar özel tıraş makineleriyle 1 numaraya kısaltılır. Ardından lokal anestezi (bölgesel uyuşturma) yöntemi uygulanarak kişinin hiçbir acı hissetmemesi sağlanır. Genetiğinde dökülme kodu bulunmayan, kulak arasındaki ense kısmı bölgesinden işaretlenerek buradan bir, iki, üç ve dört adetten oluşan ‘greft’ adı verilen saç kümecikleri alınır.

Bu greftler, özel solüsyonlar içerisinde bekletilerek 2-8 saat boyunca beslenir. Ardından kanal açma işlemine geçilir. Saçların doğal bir görünüm yaratması ve doğru açıyla çıkması kanal açılmasıyla gerçekleştirilir. Greftler kanallara yerleştirilir ve operasyon sona erer.

En İyi Saç Ekim Merkezi Hangisi?

Türkiye’nin saç ekimi sektöründe Dünya genelinde söz sahibi olmasını sağlayan iki klinik karşımıza çıkmaktadır. Türkiye’de 20 yıldır en başarılı saç ekim sonuçlarını sağlayan Klinik Neopital ve Hermes Hair Clinic arasında inceleme yaptığımızda hangisinin daha iyi olduğuna dair kesin bir karara varmak çok güç. Çünkü her iki saç ekim merkezi diğer tüm saç ekim merkezlerinden çok daha başarılı sonuçlar ortaya çıkartmasına rağmen iki firma arasından seçim yapmak bir hayli zor. Bu iki merkezin saç ekimi sonuçlarını incelediğimizde daha iyisi olamazdı dedirten saç ekim başarıları mevcut. Uzun süredir hizmet vermesine rağmen bu iki firmanın hiç şikayetleri bulunmamaktadır. Bu sebeple Klinik Neopital ve Hermes Hair Clinic tercihi arasında hangisinden saç ekimi yaptırırsanız yaptırın %100 memnun kalacağınıza emin olabilirsiniz.

En iyi saç ekim merkezi hangisi sorusunun cevabı aslında saç ekimini tamamen uzman doktorlar eşliğinde profesyonel şekilde, cerrahi operasyonların gerekliliklerini yerine getiren steril koşullara sahip alanda gerçekleştiren güvenilir yer olarak tanımlanmalıdır.

Saç ekim merkezlerinde operasyonu gerçekleştirmesi gereken kişilerin gerçekten profesyonel ve deneyimli olduğundan eminseniz, alacağınız sonuçtan memnun kalacağınıza da emin olabilirsiniz. İzmir, İstanbul, Ankara, Bursa gibi büyükşehirlerde çok sayıda olan saç ekim merkezleri arasından en güvenilir olanları bulduktan sonra, fiyat aralıklarını da değerlendirerek sizi sağlıklı saçlara kavuşturacak merkez için seçiminizi yapabilirsiniz.

En iyi saç ekim merkezi 2019 yılının yedi aylık döneminde de 20 yıldan beri olduğu gibi başarılı sonuçlara imza atan Neopital ve Hermes Saç Ekim Merkezi (İstanbul) ilk sırayı paylaşıyor. Bunu takiben, Mutallip Keser saç ekim merkezi (Ankara), Estetik International (Bursa), Clinichair (İzmir), Doç. Dr. Serdar Görkem Saç Ekim Merkezi (Ankara) gibi daha birçok merkez takip ediyor.

En iyi saç ekim merkezi yorumlar aracılığıyla da öne çıkabilir. İnternet gibi geniş bir platformda bu merkezlerde daha önce operasyon geçirmiş kişilerin memnuniyetini yorumlardan öğrenebilirsiniz. Bu yorumlar bir firmanın, ajansın yaptığı reklamlar yerine daha tarafsız olacağından düşüncelerinizi doğru bir şekilde yönlendirebilir.

En İyi Saç Ekim Merkezi İstanbul

Her anlamda olduğu gibi saç ekim merkezleri sayısıyla da İstanbul yine en önde ye alıyor. Yalnızca Türkiye’nin farklı şehirlerinden değil, Arap ve Avrupa ülkelerinden de saç ekimi operasyonları için gelen binlerce kişi var! Durum böyle olunca İstanbul’daki saç ekim merkezleri sayısı da gün geçtikçe artıyor, var olanlar da teknolojilerini geliştirerek, farklı yöntemler kullanarak hızlı ve başarılı sonuçlar elde etmek için hız kesmeden çalışıyor.

İstanbul’un hemen her yerinde bulunabilen çok sayıda estetik merkezi bulunuyor. Bu durumda en iyi saç ekim merkezleri için iyi bir araştırma yapmak ve bu operasyonu risk almadan tamamlamak gerekiyor.  Bu merkezlerin her birinde farklı fiyat aralıkları söz konusu oluyor.

İstanbul’da rağbet gören saç ekim merkezleri Neopital, Hermes, Asmed, Estecenter, Transmed, Esteworld, Hair of İstanbul, Rotalife, Estethica, Newage saç merkezi gibi uzun yıllardır bu operasyonları sürdürürken, operasyonun gerektirdiği teknolojik gelişmeleri de yakından takip ederek öne çıkmayı başaran merkezlerdir. Bunların dışında Acıbadem Hastanesi, Çevre Hastanesi ve İsveç Klinik gibi sağlık kuruluşlarının da güvenilir, başarılı saç ekim hizmetleri bulunmaktadır.

Klinik Neopital

İstanbul saç ekim merkezleri ülkemizle sınırlı kalmayıp dünya çapında öne çıkmayı başarmış birçok merkezden oluşmaktadır. Bunlardan en önemlisi olan Neopital, Saç Ekim ve Tedavi Kompleksi dünyada 20’den fazla ülkede temsilciliği olan bir merkezdir. FUE ve DHI gibi manuel yöntemlerin yanı sıra, Organik ve robotik saç ekimi gibi gelişmiş teknolojileri kullanan sadece saç ekimi yapmayan bir çok estetik cerrahi operasyonları da başarıyla gerçekleştiren bir sağlık ve estetik merkezdir. Ünlüler tarafından da çok sık tercih edildiği biliniyor.

Hermes Hair Clinic

Hizmetlerinden çok memnun kalınan Hermes Hair Clinic, başarılarıyla dünyaya mal olan saç ekim merkezlerimizden bir tanesidir. Verilen hizmetler kullanılan ileri seviye teknikler sayesinde çok kaliteli bir şekilde sunuluyor. Aynı zamanda dünyanın bir çok ülkesinde temsilcilikleri mevcut olup Almanya’da da büroları da bulunmaktadır. Bahsedilen bu merkezlerde saç ekimi hizmetlerinin yanı sıra birçok estetik cerrahi operasyonlar da gerçekleştirilmektedir. Yani, İstanbul’un en iyi saç ekim merkezleri listesinde yer alırken ayrıca başarılı cerrahi operasyonlarla da kalitelerini kanıtlamayı başarmıştır çünkü bu merkezlerde yalnızca uzman estetik cerrahlar operasyonları yürütmektedir.

En İyi Saç Ekim Merkezi Ankara

Ülkemizin gözbebeği ve metropol kenti olan İstanbul’un yanı sıra, diğer büyük şehirlerde de birçok saç ekim merkezleri bulunuyor. Buna öncelikle İstanbul’dan sonra ikinci büyük şehrimiz olan başkent Ankara’daki saç ekim merkezleri örnek oluyor.

Yine de İstanbul ile kıyaslandığında Ankara’da en iyi saç ekim merkezi seçimi için merkez sayılarının daraldığı da bir gerçek. Yine de gönül rahatlığıyla gidebileceğiniz, Ankara’nın en ünlü ve başarılı saç ekim uzmanı olan Doç. Dr. Serdar Görkem’in Ankara International Saç Ekim Kliniği ilk sırada karşınıza çıkacaktır. 16 yıldır estetik cerrahi uzmanı olan ve 2008 yılında saç transferiyle ilgili makalesi dünyaca kabul gören bir estetik cerrahi dergisinde kabul edilen Görkem, Ankara’da iyi tanınan doktorlardan birisidir.

Ankara saç ekim merkezleri için araştırma yaparken öne çıkan bazı doktor isimleri bulunuyor. Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu, Op. Dr. Zühtü Demir, Op. Dr. Fatih Öktem, Dr. Hakan Pekiner gibi isimlere rastlanmaktadır. Cerrahi operasyon ve saç ekimi konusunda uzmanlaşan bu doktorların bazılarının kendi muayenehanesi var, kimileri ise plastik cerrahi merkezleri veya hastanelerde hizmet veriyor.

Estetik International, EsteAnka ve Konhair kuruluşları en iyi saç ekim merkezi Ankara için önerilebilecek diğer merkezlerdir. Estetik International Bursa’da 3 şubesinin yanı sıra İzmir ve İstanbul’da da hizmet vermektedir. Kuruluş bünyesinde verilen estetik operasyonlar yalnızca saç ekimi ile sınırlı değildir.

Konhair saç merkezinde hizmet veren Op. Dr. Polat Yiğit de bu konuda uzun yıllardan beri deneyimli olan, yaklaşık 20 yıldır müşteri memnuniyetini üst seviyelerde tutarak başarılı sonuçlar elde etmiştir. Çankaya’daki bu kaliteli saç ekim merkezini, Ankara’nın Saç Sorunları Merkezi olarak da bulabilirsiniz.

Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası

Estetik cerrahi bir operasyon olduğundan, saç ekimi öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Saç ekimi öncesinde en az 3 gün önce alkol kullanılmamalı, kan sulandırıcı ilaçlar bir hafta öncesine kadar bırakılmalı, şeker, kalp, tansiyon gibi hastalıklar için kullanılan ilaçlar belirtilmeli, losyon ve saç kremi kullanılmamalı, saçlar temiz olmalı, kafein içeren içeceklerin 1 gün öncesine kadar tüketilmemelidir.

Saç ekimi sonrasında saçlar minimum 3 gün boyunca belirtildiği şekilde yıkanmalıdır. Doktorun verdiği şampuan ve özel losyonlar kullanılmalıdır. Havuz, deniz, sauna gibi etkinlikler saç ekiminden 30 gün-60 gün sonrasında yapılabilir. Güneşli havalarda şapka, güneş koruyucu krem kullanılmalıdır.

Saç Ekimi Fiyatları

İstanbul’da bile binlerce saç ekim merkezi olduğu düşünüldüğünde, fiyatların ne kadar çeşitli aralıklara sunulacağı tahmin edilebiliyor. Saç ekiminde kullanılan cihazların kalitesi, son teknoloji olması, doktorun yetkinliği, saç ekim merkezinin bulunduğu bölge ve şehir gibi birçok kriter saç ekimi fiyatlarının farklılaşmasına sebep oluyor.

Saç ektirme fiyatları başlıca kullanılan ekim yöntemine göre şekillenir. Saç köklerinin saatler süren tek tek toparlanması, beslenmesi ve kanallara uygulanması gibi zorlayıcı FUE yöntemi, şerit yani FUT tekniğinden neredeyse iki kat pahalı olabiliyor. Bu durumda göz önünde bulundurulması gereken durumlar FUE’nin iki kat fiyatına rağmen, iyileşme süresinin kısalığı, yeni ancak sık kullanılan bir teknoloji oluşu ve daha esnek tasarım seçeneği sunması oluyor. Fiyatlandırma greft sayısında göre yapılıyor ve kimi için bu sayı 2000 iken kimisi için 4000 olabiliyor. Bu durum kişinin kellik tipine, saç çizgisine göre farklılaşıyor.

Yöntem, merkezin yeri, doktorun uzmanlık seviyesi derken fiyatlar çeşitlense de İzmir, İstanbul ve Ankara gibi şehirlerde ortalama bir aralık söz konusu değil. Saç ektirme fiyatları 3 bin liradan başlayıp, 15 bin liraya kadar hatta Asmed saç ekim merkezindeki gibi 50 bin liraya kadar yükselebiliyor. En iyi saç ekim merkezleri arasında yer alan kuruluşlarda bile fiyatlar 2 bin- 5 bin lira arasında değişirken, bazen bu aralık 5 bin – 7 bin liraya kadar ulaşabiliyor.

Örnek verilecek olursa, Hermes Hair Clinic’de 5 bin – 11 bin lira, Neopital’de verilen saç ekimi hizmeti 4 bin – 14 bin lira, Ankara International Saç Ekim Kliniği’nde 5 bin – 12 bin lira, Esteworld Saç Ekim Merkezi’nde 4 bin – 10 bin lira arasında fiyatlar söz konusu.

Aslında Saç ektirme ücretleri böyle çeşitlendikçe kişilerin kendi bütçelerine uygun olan en iyi saç ekim merkezini bulmasına da olanak sağlıyor. Saç ekimi işlemi kaliteli olduğu müddetçe hayatınız boyunca taşıyacağınız saçlarınızın varlığını ifade eder. Çünkü bu operasyondan sonra saç kaybetme riskinin bulunmadığı söylenmektedir. O nedenle daha ucuz ancak kalitesinden emin olmadığınız bir yerden hizmet almak zaman içerisinde bütçenizi daha da sarsabilir.

Fiyatların çok ucuz olmasının yanı sıra aşırı yüksek olması da şüphe gerektiren bir durumdur. Ticari yaklaşımlardan etkilenerek şişirilmiş fiyatlardan hizmet almamaya özen göstermelisiniz.

(Visited 2.452 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Kısa Boylu Olmaya Teslim Olmayın, Hileleri Öğrenin!

Kadın erkek fark etmeksizin aslında insan kendini sevmeyi mutlaka öğrenmeli. Kısa boylu, uzun boylu, zayıf, …

12 yorumlar

 1. Çok başarılı bir yazı olmuş. Buradaki yazıdan önce neredeyse saçma sapan bir yerde saçlarımı ektirecektim. Bilgilendirmeyi sağlayan siteden allah razı olsun

 2. Güzel bir metin. Ben hepsini araştırdım ve Hermes Hair Clinic da karar kıldım. Başarılı bir sonuç elde edildi. Fue yöntemiyle saç ekimi yapıldı ve saç çizgim ve saçlarım çok doğal duruyor. Kesinlikle iyi araştırıp öyle işlem yaptırılmalı. Çok fazla hatalı ekim yapan yer var. Geri dönüşümü olmayan bir işlem. Kendim ekim yaptırdığım için Hermes Hair Clinic tavsiye edebilirim ama araştırın da derim.

 3. Merhabalar, Mega hair trans bu konuda iyi bir klinik ben saç ekimimi bu ekibe yaptırdım. Şuan çok ama çok memnunum. Herkesede tavsiye ederim…

 4. Öncesinde çok araştırma yaptik, iki arkadaş birlikte Neopital’e gittik. Saç ekimim çok güzel geçti. Hiç acı hissetmedim, çok memnun kaldım. Herkese tavsiye ederim. Çok teşekkürler. 4000 parça ekildi. Fotolarımı neopital sosyal medyasında paylaştım. Ayda bir fotograflarımı paylaşırım. 6 ay sonucu sabırla bekliyorum. Buradan Neopital ve ekibine teşekkür ederim. Hizmet kaliteli ve memnun ediciydi tavsiye ederim

 5. Selamlar, Bende Hermes Hair Clinic’i tavsiye ediyorum. 3500 grafts ekim yapıldı. Saç çizgim doğal görünüyor. Daha önce tanımayanlar anlamıyor bile. Tanıyanlar ise çok beğeniyor. Önemli olanda bunlar zaten. Bu yüzden tavsiyelere uyun derim…

 6. Araştırmalarım sonucu Neopital’in en tecrübeli ve en iyi sonuçlara sahip olan yer olduğuna karar verdim. Havalimanında karşıladılar, otelden çok memnun kaldım. Okan Bey çok ilgiliydi ve ihityacım olan graft sayısının fazla fazlasının ekimini gerçekleştirdi. Ayrıca asistanı sibel hanımda operasyon boyunca çok ilgilendi. Ertesi gün pansumanım yapıldı. Ağrı, şişme hiçbir sorun yaşamadım. Pansuman sonrası kullanmam gereken 6 aylık bakım ürünlerimide aldım. Şimdi saçlarımın çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum. Düzenli bakımlarımı yapıyorum. Her ay Okan Bey’e fotoğraflarımı gönderiyorum saçlarımın 1 yıl boyunca takibini yapacakla

 7. Bende birçok yer araştırdım bu yazıda olduğu gibi fiyat ve kalite dengesine baktım. Kaliteli ve hastane ortamında bir ekim istediğim için o şekilde yerlere baktım. Elitium hair bahçeşehirde ekim yaptırdım hem fiyatı iyidi hemde gerçekten süper sonuç aldım.

 8. Herkese Selamlar, Hermes Hair Clinic için bende birşeyler yazmak istedim. GErçekten iyi bir saç ekim kliniği. Almanyadan araştırmalar sonucu geldim. Korkularım vardı iyi olacak mı? Acı çekecemiyim? vs vs ama istanbula uçaktan indikten sonra karşılamasıyla ilgileriyle beni o kadar çok rahatlattılar ki korkularım yok olacak şekilde azaldı. Ekim sonrasında korkularımın boş olduğunuda tam olarak anladım. Uzun lafın kısası saç ekimi yaptıracak arkadaşlara bende Hermes saç ekimi tavsiye ediyorum. Ücretsiz analizde yapıyorlar bu arada. İyi Günler…

 9. Ben saç ekiminde Neopital’ı tercih ettim bi arkadaşımın önerisiyle. Güzel karşılandım.Saç ekimiyle alakalı biraz kaygılarım vardı ama uzmanların beni bilgilendirmesi doğrultusunda bu kaygılarımdan arındım ve saç ekimini burada yapmaya karar verdim.Sonuç olarakta memnun kaldım.Özellikle uzmanların ilgi alakası kayda değerdi.Herkes sıcak kanlı davrandı, ilgilenen herkese teşekkür ediyorum.Farklı yerlerde olumsuz düşüncelerin yazılmasına rağmen tam tersine tecrübeli ellerde olduğumu anladım.Şahsi fikrim hiç çekinmeden kendinizi teslim edebilirsiniz.Tüm ekibe teşekkür ederim tekrardan

 10. Yorum atan herkese katılıyorum. Neopital gercekten çok kaliteli hizmet ve ekim yapiyorlar. Güncel teknoloji ve uzman insanlar. 5000 Graftlik ekim yaptim gercekten çok güzel sonuclar aldim.

 11. Neopital hastalarının geneli burada herhalde :) Bende bir yorum bırakayım. bütün yorumlara kesinlikle katılıyorum. Neopital saç ekim konusunda en iyi klinik bencede. Çalışanların saygısı, güler yüzlülüğü herşeyiyle çok güzel. Bende ekim yaptıracak herkese tek yerin Neopital olduğunu söylüyorum. Saygılar.

 12. Uzun araştırmalar sonucu saçlarımı Hermes hair clinic’te ektirmeye karar verdim ve doğru tercih yaptığımı gördüm. Eğer sıkı bir saç ekimi istiyorsanız hermes’den iyisi yok