Enerjinizi Yüksek Tutun

Yataktan tamamen dinlenmiş ve güne hazır bir biçimde kalktınız. Hatta kahvaltıda kahve içmediniz ve gün içinde yapmayı planladığınız işler için inanılmaz heyecanlısınız. Eğer yukarıda anlatıklarım gününüzü tarif etmediyse bir şeyler yanlış gidiyor demektir. Her gün çok yorgunsanız ve hiç durmadan söyleniyorsanız enerji seviyenizi yükseltmenize yardımcı olabiliriz.

1. Yeterli Uyku;
Yeterli uyku en önemli enerji arttırıcıdır malesef birçok kişi bu durumu gözden kaçırır. Birçok klinik araştırmaya göre çocuklar günde 10-11 yetişkinler ise 6-8 saat uyumalıdır.Yetersiz uyku sadece enerjinizi emmekle kalmaz dahası konsantrasyonunuzu düşürür. Eğer akşam yeteri kadar uyuyamadıysanız, gün içinde 30 dakika kadar kestirmeyi deneyebilirsiniz.

2. Sağlıklı Yeme Alışkanlıkları;
Yemek yemek vücudunuzun yakıtıdır. Gün içinde 5-6 öğün ideal olacaktır. Ayrıca vücudunuza rafine edilmemiş şeker (meyve) almanız sizi dinç tutacaktır. Alkol ve kafeinli içeceklerden uzak durun ve bol su için. Günde 8-10 bardak yeterli olacaktır.

3. Pozitif Duygu;
Endişe, depresyon ve öfke pozitif duygularınızın önünde en büyük engellerdir. Gününüzün negatif taraflarına odaklanmaktansa pozitif taraflarını görmeye çalışın. Kimseye sinirlenmemeye çalışın ve insanları affedin. Sürekli söylenen ve halinden şikayetçi olan insanların yanından hemen uzaklaşın. Kendinizi kötü hissettirecek her şeyden vazgeçin. Enerji seviyenizdeki değişime inanamayacaksınız.

4. Egzersiz;
Her zamanki gibi yorgunsunuz ve bırakın hareket etmeyi yerinizden kıpırdayacak haliniz yok. Tam da böyle zamanlarda yerinizden kalkın ve ufak egzersizler yapın. Kendinizi kesinlikle iyi hissedeceksiniz. Unutmayın ki miskinlik bağımlılık yapar kendinizi o an mutlu gibi hissetseniz de bu durum ruh halinizde kalıcı hasarlar bırakabilir.

5. Vitamin;
Vücudunuz vitaminleri birçok önemli süreçte kullanır ve buna glükozun enerjiye dönüştürülmesi de dahildir. Gün içinde doğal yollardan vitamin alamıyor olabilirsiniz. Böyle durumlarda vitamin takviyesi almanızda yarar vardır. Bir an önce bir eczaneye uğrayıp vitamin almanızı öneririm. Kendinizi zinde ve enerjik hissedeceksiniz.

6. Gün ışığı;
Gün içinde 20-30 dakikalık güneş ışığı ve temiz hava vücudunuzu ve zihninizi canlandıracaktır. Birçoğumuz hergün koca koca binalara kapanıp akşam saatlerine kadar temiz hava solumadan işlerimize odaklanıyoruz. İşten çktığımızda ise yorgunluktan bayılacak gibi oluyoruz. Kendimizi eve atıp yatana kadar televizyon izliyoruz. Hayatınızın geri kalanını enerjik, mutlu ve kaliteli geçirmek istiyorsanız eski hayatınızla hemen vedalaşın.

 

 

(Visited 234 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Cilt Problemleri Teknolojiyle Nasıl Tetikleniyor?

Kulağa ilginç gelse de doğru; teknoloji cilt problemleri ve kusurlarının erken ve daha kolay oluşması …

3 yorumlar

  1. güzel yazı tebrikler…

  2. ilk resimdeki gibi uyuya kalıcam garanti bir gün

  3. Haktan Canlı

    pazartesi sendromu yaşıyorum şuan, hiç uykum yok, yarın kesin bende ofis masamda o şekilde bayılıcam :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.