Ana Sayfa / Diyet / Fast food ile kilo verebilirsiniz!

Fast food ile kilo verebilirsiniz!

Tam bir hazır yemek bağımılısı olabilirsiniz. Zamansızlıktan şikayet edip devamlı arabanızda yemek yemek zorunda da olabilirsiniz. Ama bunlar kilo almanıza sebep değil. Birkaç ipucuyla fast food ile kilo almamanız mümkün…

1. Fast food restaurantlarında bütün seçenekleri gözden geçirin. Böyle yerlerde satılan tüm ürünler çok da kalorili olmayabilir. Izgara tavuklu veya balıklı sandviçleri tercih etmenizi öneririz. Yağda yapılmış besinlere oranla kalorileri nerdeyse yarı yarıya olacaktır.

2. Fiyat tuzaklarına düşmeyin. Menü almanız; ürünleri tek tek almanıza oranla tabi ki daha hesaplı olacaktır ancak hesaplı olan her şeyi tüketmek zorunda mısınız? Sandviçinizin yanında yiyeceğiniz büyük boy yağda kızarmış patates kızartması istenmeyen kilolara yol açacaktır. Tek hamburger ve belki yanında ayran içmeyi seçebilirsiniz.

3. Çocuk menülerini tercih etmekten çekinmeyin. Çocuklar için tasarlanmış menüler besleyici olduğu kadar az kalorili de olacaktır.

4. Asitli içeceklerden uzak durun. Hazır yemeklerin yanında içeceğiniz asitli içecekler size kilo olarak geri dönecektir. Diyet kolanın bile kilo almanıza sebep olduğu birçok bilim insanı tarafından tartışılmaktadır. Size önerimiz ayran veya su içmeniz olacaktır.

5. Mayonez ve özel soslardan kesinlikle uzak durun. Bu gıdaları tüketmemeniz sizi 170 kalori almaktan kurtaracaktır. Hardal, ketçap, turşu veya soğan tercih edebilirsiniz.

6. Eğer hamburger almaya karar verirseniz hiç değilse içinde peynir olmamasını tercih edin. Peynirsiz hamburger sizi ekstra 70-80 kaloriden kurtaracaktır.

7. Kızartılmış tüm ürünlerin çok kalorili ve sağlıksız olduğunu aklınızın bir köşesine not edin.

8. Yediğiniz hazır yemeğin üzerine tatlı yememeye dikkat edin. Yemekten 2-3 saat sonra hafif sütlü tatlılar veya meyve salatası tercih edebilirsiniz.

9. Hergün fast food restaurantlarına gitmemelisiniz. Haftada 3 kereden fazla yapılan ziyaretler iştahınızda gözle görünür bir artışa sebep olacaktır ve bu durum sizi obeziteye sürükleyebilir.

Unutmayalım ki her şey tadında güzeldir.

    
     

(Visited 414 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Sağlığı Telefonunuza Taşıyan Uygulama Önerileri

Spor yapmak günümüzde bir zorunluluk olmaktan çıktı; çoğu kişi tarafından günlük rutin halinde sürdürülüyor. İnsanlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.