Güneş Yanıklarından Korunmanın Yolları

Bronz bir tene kimse hayır demez ancak unutulmamalıdır ki güzellik uğruna sağlığınızdan olmamalısınız. Yoğun güneş ışığına mağruz kalan ciltler ağrı, şişkinlik, kabarma ve kalıcı yaralar gibi birçok problemle karşılaşabilir.

1. Güneşin en etkili olduğu saatler 10:00 – 15:00 arasıdır. Özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında bu saatlerde dışarıda olmamaya dikkat etmenizi öneririm. Eğer işiniz gereği bu saatlerde dışarıda iseniz mutlaka koruyucu krem kullanmalısınız.

2. Hassas bir tene sahip iseniz çantanızda mutlaka koruyucu krem taşımalısınız. Cilt kanseri de dahil olmak üzere birçok ciddi cilt rahatsızlığına bu sayede hiç yakalanmadan kurtulabilirsiniz. UVA – UVB korumalı ve sudan etkilenmeyen kremler seçmeniz sizin yararınıza olacaktır.

3. Güneşten korunmak için aldığınız kremi dudaklarınıza, kulaklarınıza, burnunuza, göz kapaklarınıza ve saç derinize sürmeyi unutmayın. Birçok kişinin yaptığı en büyük hata budur. Sadece yüze sürülen kremler diğer bölgelerin yoğun güneş ışığına mağruz kalmasını engelleyemeyeceği için rahatsızlıklar kaçınılmaz olabiliyor. Dışarı çıkmadan 15 dakika önce güneş kremi kullanabilirsiniz.

4. Güneş kremini gün içinde 3-5 defa belirli aralıklarda kullanmalısınız. Birçok kremin vücutta sadece 1-2 saat kadar etkili olduğunu unutmamalısınız.

5. Eğer kısa saçlı veya kel iseniz mutlaka şapka takmalısınız. Aksi taktirde cilt problemlerinin yanı sıra baş ağrılarıyla da uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

6. %100 UVA ve UBA korumalı gözlük almanızı önemle vurgulamak isterim. Fiyat sebebiyle yapacağınız tercihler kör olmanıza bile sebep olabilir. Emin olduğunuz markaları kullanmanızda fayda vardır.

Bol güneşli günler…

    
     
(Visited 480 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Kusursuz Gelin Saçı için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir gelin için düğün günü her şeyin eksiksiz ve göz alıcı olması çok önemlidir. Buna …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.