Ana Sayfa / Ana Sayfa / Hamileliğe Hazırlık

Hamileliğe Hazırlık

Birçoğumuz hamilelikte sağlıklı bir bedene sahip olmanın önemini bilir. Ancak çoğumuz henüz hamilelik başlamadan önce daha sağlıklı bir vücudu sahip olmamız gerektiği detayını gözden kaçırır. Umarız bu yazımızla annelik yoluna ilk adım atmak isteyen herkese yardımcı olabiliriz.

* Öncelikle bir check-up yaptırılmalı. Bir uzman kontrolünden geçmek ve tavsiye almak oldukça önemli. Ayrıca kilo durumu da gözden geçirilmeli. Hamilelik boyunca ideal kiloyu korumak için hamileliğe başlamadan önce varsa fazla kilolardan bir uzman gözetiminde kurtulmak gerekmektedir.

* Hamile kalmak isteyen kişinin farkında olmadığı rahatsızlıkların tespit edilmesi için bir takım testler yapılması gereklidir. Örneğin gizli şeker hamilelik öncesi mutlaka tespit edilmelidir, aksi takdirde anne adayına zorlu bir hamileliğe neden olabilir.

* Sağlıklı bir diyet uygulayın. Öğünlerinizi çeşitlendirin. Danışacağınız bir uzmanın tavsiyesi ile kalsiyum ve folik asit almaya başlayın.

* Spor yapın. Hem vücudunuzu hem de zihninizi forma sokun. Nasıl mı? Yogayı deneyin.

* Zararlı alışkanlıklarınızdan kurtulun. Sigara ve alkolü bebek sahibi olacağınızı öğrendiğinizde değil, olmayı düşünmeye başladığınız andan itibaren bırakın.

  

  

(Visited 159 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Kusursuz Gelin Saçı için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir gelin için düğün günü her şeyin eksiksiz ve göz alıcı olması çok önemlidir. Buna …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.