Hayatınızdan Stresi Uzak Tutmanın Yolları

Makul oranda stres sizi motive edebilir ancak fazla stres sizi fiziksel ve zihinsel olarak darmadağın edebilir. Olumsuz ruh halinden veya depresyondan kurtulmak için stresle nasıl baş etmeniz gerektiğini mutlaka öğrenmelisiniz.

Sakin ve kendinizi huzurlu hissettiğiniz bir zamanda sizi nelerin rahatlatabileceğine dair notlar alın. Temiz hava, yüzünüzü soğuk suyla yıkamak hatta sakız çiğnemek bile olabilir. Stresli olduğunuzda bu notu çıkarıp o an için size en uygun olanı yapabilirsiniz.

1. Sadece yaptığınız işe odaklanmaya çalışın. Gün içinde kısa veya uzun vadeli birçok belirsizlik kafanızı kurcalayabilir. Yapmanız gereken; sadece o anda yaptığınız işe odaklanmak olmalıdır. Diğer tüm şeyleri unutmaya çalışın ve zamanı geldiğinde halledebileceğinize inanın.

2. Planlı olun ve neyin sizin için daha önemli olduğunu tespit edin. Enerjinizi çok iyi kullanmalısınız. Az önemli işlere daha az, önemli işlere daha fazla zaman ayırmalısınız.

3. Kendinizi stresli hissettiğinizde bulunduğunuz ortamı kısa süreliğine terk etmeye çalışın. Temiz hava almaya çıkabilirsiniz veya sizi mutlu eden insanların yanına gidip kafa dağıtabilirsiniz.

4. Kendinizi devamlı ödüllendirin. Başardığınız her şeyden sonra kendinize ufak ödüller verip mutlu olabilirsiniz.

5. Yaptığınız işe ufak aralar verin. 10 dakikalık molalar üzerinizdeki stresi azaltacaktır.

6. Hayatınıza sporu dahil edin. Egzersiz yapmak kaslarınızı ve  zihninizi rahatlatacaktır.

Kendinizi devamlı sorgulayın. Gerçekten bu durum stresli olmanıza sebep olmalı mı yoksa bir çözümü var mı?

     
     
(Visited 252 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Cilt Problemleri Teknolojiyle Nasıl Tetikleniyor?

Kulağa ilginç gelse de doğru; teknoloji cilt problemleri ve kusurlarının erken ve daha kolay oluşması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.