Kajunun Faydaları Nelerdir?

Özellikle Asya’da tüketilen kaju vitamin ve mineraller bakımından oldukça zengin bir besin maddesidir. Kajunun faydalarını sıralamak gerekirse;

Kalp Dostu Oleik Asit;
Kaju kalp dostu yağlar bakımından oldukça zengindir. İçinde barındırdığı yararlı yağların 3/4 ü doymamış yağlardan ve oleik asitten oluşmaktadır.

Oleik asit vücuttaki trigliserit oranının azalmasına yardımcı olur ki bu diyabet hastaları için oldukça önemlidir.

Tansiyonunuzu Düzenler;
Magnezyum eksikliği tansiyonunuzun çıkmasına ve kramplara neden olmaktadır. Bu kramplar kalp ve ciğerleri de olumsuz yönde etkilemektedir. 1/4 bardak kaju vücudunuzun ihtiyacı olan günlük magnezyumun neredeyse yarısına kadar ki kısmını karşılamaktadır.

Antioksidant Bakır; 
Kaju günlük bakır ihtiyacınızın %40’ını karşılamaktadır. Bakır vücut için oldukça önemlidir. Eksikliği beyine ciddi zararlar vermekte ve gün içinde kandinizi bitkin hissetmenize neden olmaktadır. Doktorlar güne zinde başlayıp sağlıklı olmak için günde bir avuç kajuyu kesinlikle önermektedirler.

Kilo Kontrolü;
Kaju içerdiği sağlıklı yağlar sayesinde vücutta yağ yakımına neden olmaktadır. Normalde çok kalorili gibi gözüken kaju, metabolizmayı hızlandırdığı için zaman içinde gözle görülür kilo vermenize sebep olacaktır. Tabi ki makul miktarda yediğiniz taktirde .

Sağlıklı kalmanız ve bu güzel lezzeti daha rahat yemeniz dileğiyle…

   

   

(Visited 2.587 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Cilt Problemleri Teknolojiyle Nasıl Tetikleniyor?

Kulağa ilginç gelse de doğru; teknoloji cilt problemleri ve kusurlarının erken ve daha kolay oluşması …

Bir yorum

  1. dayanamıyorum buna ya her gece bir avuc değil yarım kilo falan yiyorum yakında obez olacagım kesin :(

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.