Ana Sayfa / Ana Sayfa / Kalbiniz için en iyi 5 yiyecek

Kalbiniz için en iyi 5 yiyecek

Yulaf Ezmesi;
Güne bir kase ısıtılmış yulaf ile başlayın, yulaf omega 3 asidi ve potasyum zenginidir. Bu fiber zengini, sizin iyi ve kötü LDL kolestrol oranınızı düşürerek, arterlerinizin açık kalmasını sağlayacaktır.

Somon;
Somon da yulaf gibi omega 3 zengini bir besindir. Somon tansiyonunuzu dengeleyerek , kalbinizin sağlıklı çalışmasını sağlar ve bu da kalp krizi riskine yakalanma oranını 3 te 1’i oranında düşürmektedir.

Somon içerisinde birçok antioksidan barındırmaktadır, 8 haftalık sürede tansiyon üzerindeki etkisini net bir şekilde görebilirsiniz. Somon’nun tadından hoşlanmıyor iseniz, neredeyse aynı etkiyi yaratabilecek olan tuna veya sardalyayı da deneyebilirsiniz.

Avakado;
Sandviçinize biraz avakado veya ıspanak ekleyerek kalbe yararlı yağ oranında değişiklik sağlayabilirsiniz. LDL kolestrolün düşmesini sağlarken HDL kolestrolün de artmasına yardımcı olarak kalbinizi korur.

Zeytin Yağı;
Zeytin yağı LDL kolestrol oranını düşürerek kalp krizine yakalanma olasılığını azaltmaktadır. Yapılan birçok araştırma, yemekleri zeytin yağı ile yapan kişilerin kalp krizi geçirme oranları katı ve hayvansal yağlar ile yapanlara oranla azımsanamayacak kadar az kaldığını göstermiştir.

Ceviz;
Ceviz neredeyse tamamen omega 3 ile doludur ve içeriğinde lifler barındırmaktadır. Belli miktarda ceviz tüketerek vücudunuzun ihtiyaç duydugu sağlıklı yağ miktarınıda sağlayabilirsiniz.

Unutmayın kalbiniz, vucudunuzdaki bütün organların besleyicisidir. Ona ne kadar sağlıklı bakarsak diğer organlarımızı da o kadar korumuş oluruz.

    

     
(Visited 118 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Kusursuz Gelin Saçı için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir gelin için düğün günü her şeyin eksiksiz ve göz alıcı olması çok önemlidir. Buna …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.