Ana Sayfa / Diyet / Kalp Dostu Diyet – Yüksek Kolestrol / Düşük Kolestrol

Kalp Dostu Diyet – Yüksek Kolestrol / Düşük Kolestrol

Kalp krizi riskini azaltmak için nasıl kalp dostu bir diyet uygulanabileceğine dair bir yazı hazırladık.

Ne yediğinize dikkat ederek kalp krizi riskini azaltmak ve sağlıklı yaşamın kapılarını aramanız mümkün. Kalp krizi riskine karşı önlem almak herkes için önemlidir, ancak özellikle ailenizde böyle bir vaka varsa ekstra dikkatli olmak gerekir.

Kalbinizi iyi besleyin; 
Kalbimizi sağlıklı ve iyi beslemek kalp krizi riskini oldukça azaltır, neredeyse imkansız hale getirir. Kalp dostu beslenme; kötü kolestrolü, tansiyonu ve vücut ağırlığını olması gereken seviyeye indirir.

Birçok diyet programında kişiye ne yememesi gerektiği söylenir ancak sağlıklı bir beslenme sistemi daha çok neleri yemeniz gerektiğine odaklanmalıdır. Kalp hastalıkları araştırmaları göstermiştirki; diyetimizden çıkardıklarımız kadar eklediklerimiz de önemlidir.

Kolestrolünüzü düşürecek ve kalp krizi riskinizi azaltacak 5 öneri:
1. Daha çok sebze, meyve, tam tahıl ve baklagil tüketin; Bu doğal harikalar kalp hastalıkları ile savaşmak için en önemli gıdalardır. Lifli gıdaları beslenmenize ekleyin.

2. Yağ oranlarına dikkat edin; Bu prensibi mutlaka aklınızda tutun. Trans yağlardan uzak durun ve doymamış yağ kullanılan gıdalar tüketmeye çalışın.

3. Protein tüketin; Tavuk, balık ve sebze proteinleri kırmızı etten çok daha iyidir. Çünkü kırmızı et doymuş yağ ve kolestrolü yükseltir.

4. Sık sık yiyin; Öğün atlamayın. Beslenmenizi üç ana öğün, üç ara öğün olarak gerçekleştirin. Sık yemek sizi çok acıkmaktan ve yemeklere saldırmaktan kurtaracaktır. Ayrıca metabolizmanız daha düzenli çalışacak ve kan şekeri seviyeniz olması gereken seviyelerde seyredecektir.

 

 

(Visited 180 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Sağlıklı Yaşam için Doğal ve Doğru Nefes

Günümüz koşullarında beslenme ve diğer günlük rutinler gitgide farklılaşıyor. Daha hızlı yaşamaya bu nedenle hazır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir gecede Milyoner olan Bitcoin Zenginlerinden biri olabilirsin! 
ÜCRETSİZ HESAP AÇ