Kanser Tedavisinde Alternatif Seçenekler

Bilim ve tıp ileriye doğru büyük adımlar atmıştır. Ancak, kanser gibi ölümcül bir hastalıkla karşı karşıya kalındığında insanlar daha farklı yöntemleri de denemek isterler . Bu nedenle, alternatif tedavilere dünya genelinde her yıl milyarlarca dolar harcanmaktadır. Alternatif kanser tedavisi, cerrahi, radyasyon veya kemoterapi gibi geleneksel tedavilerin ötesinde, doğal yöntemleri kapsamaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır:

Fiziksel Dokunma Yöntemleri;
Alternatif kanser tedavi yöntemlerininden biri olan Elle Şifa veya Fiziksel Dokunma yöntemi yaygın olarak bilinir. Temelleri akupunktura dayanır. Aslında akapunkturun kanser tedavisi olup olmadığı tartışmalı bir nokta olmasına rağmen, kesin bir ağrı kesici rolü bulunmaktadır.

Reiki;
Reiki alternatif kanser tedavisi metotlarından biridir. Bir Reiki Uygulayıcısı, ağrı hastalıkları tedavi etmek ve sizi rahatlatmak için size yoğun enerji kanallarını açar.

Kiropraktik;
Kiropraktik, omurga ve boyun kas-iskelet hastalıkları için bir çare olabilir. Kiropraktörler vücut dengesi ayarlanması yaparlar ve bu denge bağışıklık sistemini güçlendirir.

Masajlar;
Masaj, ağrıları giderebilir ve rahatlama sağlayabilir ancak kanıtlanmış bir kanser tedavisi değildir.

Beslenme Tedavisi;
Beslenme tedavisi diğer alternatif kanser türleri arasında en yaygın olarak bilinendir. Bazı gıdaların alınmasının önlenilmesi,meme kanseri gibi bazı kanser formlarının tedavisinide etkilidir. Aslında, yeni keşifler, nar ve çilek gibi kırmızı meyvelerin kanserle mücadele etkili olduğunu göstermektedir.

Diğer alternatif tedaviler şunlardır;
Birçok alternatif kanser tedavi yöntemi, doğal süreçlerin kullanımını kabul ederken, oksijen ve ozon terapileri, oksijen ve ozonu kullanarak kanser hücrelerinin büyümesini geciktirir. Bu tedaviler sayesinde bazı hücrelerin normale dönüştüğü görülmüştür.

Son zamanlarda önem kazanmaya başlayan bir diğer alternatif kanser tedavi yöntemi ise, bedensel ve ruhsal iyi olmaya yönelik fiziksel, psikolojik, duygusal ve ruhsal terapileri birleştiren, Bristol Yaklaşımıdır. Bu yaklaşımın temelinde bütünselcilik (holistic) hatlar yatmaktadır. Bu hatlar zihni güçlendirerek bedensel süreçleri kontrol eder.

  
  
(Visited 204 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Cilt Problemleri Teknolojiyle Nasıl Tetikleniyor?

Kulağa ilginç gelse de doğru; teknoloji cilt problemleri ve kusurlarının erken ve daha kolay oluşması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.