Ana Sayfa / Ana Sayfa / Karaciğerinize İyi Gelecek Öneriler

Karaciğerinize İyi Gelecek Öneriler

Karaciğer vücut sistemimizdeki en önemli organlardan biridir. Birçok önemli görevinin yanı sıra, safra salgılanmasını gerçekleştirir. Çok çalışkan bir organ olan karaciğerimiz, vücudumuzdan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Vücuttaki yağ oranlarını dengeler. Sağlıklı bir karaciğere sahip olmak için bazı adımları mutlaka takip etmemiz gerekir.

* Sağlıklı bir karaciğer için tüketmemiz ve uzak durmamız gereken içecekler nelerdir? Alkol, kahve ve çay gibi uyarıcı maddeler içeren içeceklerden uzak durun. Bu tip içecekler karaciğere aşırı bir yük bindirir.

* Besin değeri yüksek ve karaciğere faydalı gıdalar tüketmeye özen gösterin. Çiğ olarak tüketeceğiniz sebze ve meyveler karaciğerinizin daha iyi çalışmasına yardımcı olacaktır. Çiğ sebze ve meyvelerin içerdiği mineral ve vitaminler insan vücudunun performansını arttırması için ihtiyaç duyduğu besinlerin ilk sıralarında yer almaktadır. Öğünlerinizi yoğurt, fındık, fıstık ve sebzelerle çeşitlendirin.

* Bol bol sıvı tüketin. Unutmayın su vücuda en yararlı içecektir. Su organları temizler ve toksinlerden arınmayı sağlar.

* Karaciğerinizin iyi çalışmasını sağlamak için birazda sizin çalışmanız lazım. Egzersiz şart. Yürüyüş, yüzme ve düz koşu tavsiye edilen egzersiz çeşitleri arasındadır.

* Söylemesi kolay uygulaması zor demeyin mutlaka stresten uzak durun. Bol bol gülün ve vücudunuzu rahatlatın.

    

    
(Visited 769 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

D Vitamini Eksikliği, Belirtileri ve Nasıl Giderilir? D Vitamini Kaynakları

Dünya nüfusun çoğunluğunun – Amerika Birleşik Devletleri’nde yetişkinlerin yüzde 90’ına kadar D vitamini eksikliği sorununa …

Bir yorum

  1. enginar bu konuda oldukça başarılı, düzenli enginar tüketimi gerçekten de alt ast değerlerini ve diğer karaciğer enzimlerini düzeltmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.