Karın Ağrısı ve Basit Çözümler,

Egzersiz yapın, Yürüyün
Karın ağrısı için yürümek beklide aklınıza gelen en son şey olabilir, ama 10, 15 dakikalık bir yürüyüş mucizeler yaratabilir. Gastroentrolog Dr. Robynne Chutkan’a göre egzersiz yapmayan insanlarda bağırsaklar tembelleşir ve buda kramp ve kasılmalara sebep olur, siz siz olun egzersiz yapmayı ömrünüz boyunca bırakmayın.

Bu noktaya Baskı uygulayın,
Karın ağrlarının başlıca nedeni stress’tir. Stress nedeniyle oluşan karın ağrısına akupunktrudan türeyen Akupressure en iyi çözümlerden bir tanesi olmakta. Akupressure sayesinde salınan iyi endorfinler ağrı hissiyatinizin azalmasını sağlamakta. Göbek deliğinizin 4 parmak kadar üst bölümüne 5 dakika boyunca yuvarlak hareketler halinde parmaklarınız ile hafifçe bir baskı uygulayarak, masaj yapın. Bakın bakalım ağrılarınız azalıyor mu…

Tıka basa yemeyin,
Fazla yemek yemek de karın ağrılarına sebep oluyor, bu olduğunda kendinize bir iyilik yapın bir daha ki öğününüz için uzun bir ara verin. Kas zedelenmeniz olduğunda nasıl onu daha fazla zorlamıyor, dinlenmesi ve iyileşmesi için zaman tanıyorsak, mideniz içinde aynısı geçerli. Böyle bir durumda sıvı diyeti yapın, su, taze meyve suyu için ve bundan sonra porsiyonlarınızı küçültün.

Çay için zaman ayırın,
Bir bardak sıcak nane çayı, mide kaslarınızın gevşemesine yardımcı olacaktır. Yapılan çalışmalar gösteriyor ki nane çayının yaprağındaki yağ mide rahatsızlıklarında kullanılan ilaçların içinde de kullanılıyor. Her akşam yatmadan bir bardak çay için rahat rahat uyuyun.

      

      
(Visited 533 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Takma Kirpik Kullanma Kuralları

Bakışları belirginleştirmek birçok kadın için önemlidir. Bu nedenle hacim verici rimellerden sonra takma kirpik veya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.