Karın ve Bel Bölgesindeki Yağlardan Kurtulun!

Birçoğumuz için bel ve karın bölgesindeki yağlar en önemli düşmanımızdır. Ancak bu problemle nasıl baş etmemiz gerektiği konusunda sıkıntılar yaşarız.
Bu durumdan müzdarip olanlar için işte size birkaç öneri…

1. Yapmanız gereken ilk şey kendinizi kandırmayı bırakmak olacaktır. Unutmayın ki yağlı karından kurtulmanın yolu spor salonundan değil öncelikle mutfaktan geçer. Birkaç tane ekstradan çekeceğiniz mekik bu bölgeleri inanın değiştirmeyecektir. Yapmanız gereken beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmek olmalıdır.

2. Diyet, diyet ve diyet…Üzgünüm başka yolu yok…Yediklerinize çok dikkat etmelisiniz. Yemekten çok keyif aldığınız yemeklerle bugün vedalaşın.

3. Günde en az 5-6 öğün yemelisiniz. Her zaman yediklerinizden daha fazla mı yiyeceksiniz? Tabi ki hayır… Daha fazla kere ama daha az miktarda yemelisiniz. Amaç metabolizmayı hızlandırıp, kalorileri yakmak olacaktır.

4. Sağlıklı yaşamak amacınız olsun böylelikle istenmeyen yağlardan da kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Zararlı olduğunu bildiğimiz şeyler nedense bize çok keyif verir ancak bir süre sonra keyfin yerini pişmalık kaplar. Rafine şeker, glükoz şurubu içeren gıdalar ve abur cuburlardan vazgeçmelisiniz.

5. İçeceler… Size kötü bir haberim daha var. Şekerli veya diyet tüm içeceklerden uzak durmalısınız. Herkes gibi sizde yemek yerken bir bira veya kola içmeden o yemekten keyif alamıyor olabilirsiniz. Ancak yediğiniz besinlerle birleşen şeker size yağ olarak geri dönüyor, bunu sakın unutmayın. Tek dostunuz su. Bol bol su için!

6. Poponuzu o kanepeden kaldırın artık…Bütün gün koltukta oturup aç olduğunuzu düşüneceğinize, yürüyüşe çıkın ve hayattan keyif almaya bakın. Açlık hissiniz gideceği gibi kalori de yakmaya başlayacaksınız. Spor yapmak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Hergün söylenmek yerine artık bir şeyler yapmanın tam zamanı!

    
    

(Visited 359 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Cilt Problemleri Teknolojiyle Nasıl Tetikleniyor?

Kulağa ilginç gelse de doğru; teknoloji cilt problemleri ve kusurlarının erken ve daha kolay oluşması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.