Kavitasyon nedir? Faydaları Nelerdir?

Kavitasyon uyuşma, yara izi, rahatsızlık veya zaman kaybına neden olmayan risksiz ve liposakşına alternatif bir zayıflama, vücuda şekil verme yöntemidir. Sonuç tahmin ettiğinizden çok kısa bir sürede kendini gösterecektir.

Kavitasyonun son dönemde bu kadar popüler olmasının sebebi kullanılan methodun çok hızlı bir şekilde sonuç vermesidir. Çalışma prensibi düşük frekansta ses üstü dalgalara dayanmaktadır. Bu ses üstü dalgaların oluştuğu alan suda balonların oluşmasına neden olur ve bu balonlar patlayarak ısı enerjisinin açığa çıkmasını sağlar ve yoğun titreşimler oluşur.  Yağ hücrelerini çevreleyen zarlar bu titreşimlere karşı koyamaz ve yağlar hızla erimeye başlar.Sonuç kesinlikle inanılmaz!

Peki ben bu uygulama sırasında neler yaşayacağım?
Bu tedavide kesinlikle herhangi bir uyuşturma veya aneztezi uygulanmamaktadır. Kilolarından şikayetçi birçok kişi bu yöntemi sadece çok basit olduğu için tercih etmektedir. Vücut içinde yoğun bir gürültüye neden olsada kesinlikle herhangi bir rahatsızlığa yol açmamaktadır. Şunu da söylemekte fayda vardır ki; yapıldığı esnada biraz terleyebilirsiniz.

Peki sonrasında yan etkileri olabilir mi?
Çok az bir ihtimalle uygulanan bölgede kızarıklık oluşabilir veya mide bulantısıyla karşılaşabilirsiniz ancak korkulacak bir durum yok. Konuyla ilgili birçok araştırma yapılmıştır ancak henüz herhangi ciddi bir yan etkiyle karşılaşılmamıştır. Ancak her ihtimale karşın hamile kişilere önerilmemektedir.

Ne kadar kilo verebileceğim?
Kavitasyon yöntemiyle hızlı ve uzun vadeli sonuçlar elde edebilmek mümkün. Birçok hasta birkaç seansla beraber 2 ile 6 cm arasında incelme deneyimlemektedirler. Tabi ki sonuçlar yaşa, kiloya veya metabolizmaya göre değişiklik göstermektedir. Düzenli bir beslenme tercihiyle beraber sonuçlar daha da parlak olacaktır.

    

     

(Visited 674 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Cilt Problemleri Teknolojiyle Nasıl Tetikleniyor?

Kulağa ilginç gelse de doğru; teknoloji cilt problemleri ve kusurlarının erken ve daha kolay oluşması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.