Ana Sayfa / GÜZELLİK / Cilt Bakım Ürünlerinizi Kendiniz Yapın

Cilt Bakım Ürünlerinizi Kendiniz Yapın

Cildiniz için kullanmayı tercih ettiğiniz bakım ürünleri genç gözükmenizi sağlayan, cildinizi pürüzsüzleştiren ve temizleyen önemli sağlık ve güzellik unsurlarıdır. Ayrıca doğru ve sağlıklı bakım ürünleri sizi kanser gibi hastalıklardan da korumaya yardımcı olur, bu bakımdan kesinlikle yatırım yapmaya değer bir alandır.

Peeling ürünleri, nemlediriciler, güneş koruyucuları, makyaj temizleyiciler, cildinizi daha sağlıklı ve dolayısıyla genç gösterir. Aslında bir başka deyişle bunlar gerçek hayattaki photoshop ürünleri diyebiliriz.

Gelelim yazımızın özündeki noktaya; bütün bu ürünler oldukça pahalı ve bu kadar ürüne verecek parayı nereden bulacağız ? Anti aging kremlerinin çoğu size bir servete mal olabilir. Ayrıca o kadar para harcamanıza rağmen, hangisinin sizin cildinizde faydalı olacağını bilemezsiniz.

Ayrıca güzelleştirmek bir yana dursun bu ürünlerden hangilerinin sizde alerjik reaksiyona sebep olarak çirkinleştireceğini bilemezsiniz. Bütün bu saydığımız sebepleri göz önünde bulundurarak bu yazımızda bazı cilt bakım ürünlerini kendinizin yapmanıza yardımcı olmak istiyoruz.

Peeling Ürünleri;
Peeling ürünleri ölü derileri temizler ve cildin gözeneklerini açar. Mısır ununu lavanta ve zeytin yağıyla karıştırarak krem kıvamına getirin. İhtiyacınıza göre günde 2 kereye kadar cildinize uygulayın.

Vücut Peelingi;
Vücut peelingi oldukça ferahlatıcıdır. Bir kavanoz deniz tuzuna gül yağı ve lavanta ekleyin. Eğer deniz tuzları çok sert gelirse öğütücüden geçirin. Ayrıca deniz tuzunun dezenfektan özelliği olduğunu da unutmamak gerekir.

Nemlendiriciler;
Bir çÇorba kaşığı hindistan cevizi yağına bir çorba kaşığı kadar yasemin yağı ekleyin. Eğer etkiyi daha da arttırmak isterseniz D vitamini haplarını ezip karışıma katabilirsiniz.

Makyaj Temizleyici;
Bu iş için saf zeytinyağı kullanabilirsiniz.

Sauna;
Saunadaki buhar gözeneklerinizi açar. Eğer saunaya gidebilme ihtimaliniz yoksa sauna etkisini evinizde yaratabilirsiniz. Musluğu en sıcak kısmına getirip sıcak suyu akıtın ve küvetin yanında oturun. Isının içeride kalmasını sağlamak için ya duş perdesini kapalı tutun yada duşa kabini kapatın. Sıcak bir banyo ayrıca büyüme hormonu salgılamanız sağlar ve bu bakımdan kırışlıkları önlemede de sizlere yardımcı olur. Aknelerle savaşta da size çok yardımcı olur.

Güneş Işığı;
Doğru miktarda güneş ışığı cilde çok yararlıdır ayrıca bronzlaşmak citteki kusurları örter. Sadece saatlerce güneş altında kalmamaya ve doğru saatlerde güneş banyosu yapmaya dikkat edin.

Masaj;
Yüzümüze masaj yapmak kan akışını hızlandırır. Yuvarlak hareketlerle parmak uçlarınızla masaj yapın.

Fırça;
Duş fırçası kullanın, hem gözeneklerinizi açacak hem de kendinizi harika hissetmenizi sağlayacaksınız.

       

   

(Visited 162 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Kusursuz Gelin Saçı için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir gelin için düğün günü her şeyin eksiksiz ve göz alıcı olması çok önemlidir. Buna …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.