Kilo Almak İstiyorum

kilo-almak-istiyorumHerkes sana kemiklerin gözüküyor mu demeye başladı? Çırpı bacak falan? Çevrendekiler kilo vermeye çalışırken sen bir türlü alamıyorsun ve bu seni çıldırtıyor değil mi? Aşağıdaki adımları takip ederek hızlı bir şekilde kilo alabilmen mümkün!

 

 1. Yemek yiyerek kilo almak

Sık sık yemelisin: Aslında herkes bu şekilde beslenmeli fakat eğer kilo almak istiyorsan sen kesinlikle uygulamalısın. Günde en az 6-7 defa yemek yemelisin!

 • Sık sık yemekten kasıt asla abur cubur olmamalıdır. Bol protein ve karbonhidrat ile beslenmeye önem vermelisin. Vücudunu bir yağ deposuna çevirmektense kalorisi yüksek doğal besinleri tercih etmekte fayda vardır. Örnek: Fındık yağı, kaşar, kurutulmuş meyve hatta avakado.
 • Kahve ve çay tüketimini en aza indirmelisin ve bu içeceklerin yerine kalorisi yüksek bol sütlü içecekler veya enerji içecekleri tercih etmelisin.

Doğru yağları seçmelisin: Kilo almak vedüzgün, iri bir vücuda sahip olmak için yağ ihtiyacını sütlü gıdalar, fıstık ezmesi, et veya avakadodan alabilirsin. Kızartma, dondurma veya diğer abur cuburlar hiçbir işe yaramayacaktır.

 • Sadece kilo almaktan ziyade eğer sağlıklı da kalmak istiyorsan kötü yağlardan uzak durup zeytinyağı ve tereyağ gibi doğal yağlara yönelmelisin.

Yüksek proteinli gıdalar: Kaslarının erimesini istemiyorsan bol bol protein tüket derim!

 • Protein bakımından zengin gıdalarlardan: et, kaşar, süt, balık ve yumurtayı bol bol tüketmelisin. Eğer vejeteryansan soya fasulyesi senin için en önemli besin kaynağı olacaktır.

Karbonhidrat tüketimi: Karbonhidratlar vücudumuzun enerji kaynağıdır ve yeterli kadar tüketmediğin takdirde kilo alman hayal olarak kalacaktır.

 • Esmer pirinç, makarna, patates ve hububatlar onaylanmış kategoridendir.

Geç yemek yemek: Bir diğer çok önemli konu ise akşam geç saatlerde yemek yemendir.Geç saatte yiyeceğiniz bol protein ve karbonhidratlı yemek ve hemen ardından da güzel bir tatlı sabah çıkacağınız tartıda harikalar yaratacaktır.

 • Yapılan birçok araştırma göstermiştir ki akşam sekizden sonra yemek yiyen kişilerin kas oranları yemeyenlere oranla çok daha fazladır.

 

 1. Egzersiz yaparak kilo almak:

Ağırlık çalışması: Ağırlık çalışmalar kilo alman için çok önemlidir çünkü kaslar yağdan çok daha ağırdır. Yapacağın kardiyo çalışmalarına mutlaka ağırlık kaldırmayı da eklemelisiniz.

 • Eğer zamanın yoksa veya maddi durumun iyi değilse bir spor salonuna yazılmadan da egzersiz yapabilirsiniz. Şınav ve mekik çekip, evde bulduğun ağır cisimlerle de çalışabilirisin.
 • Egzersiz yapmak aynı zamanda iştahını da açacaktır ki bu da kilo almanı kolaylaştıracaktır.

Hareketlilik: Ağırlık kaldırmak tamam ama bir süreliğine çok fazla da hareket etmemende fayda vardır.

 • Özellikle yemeklerden sonra çok fazla haraket etmemeye özen göster ki bir süre sonra gözle görülür bir biçimde kilo almaya başlayabil…

Bu yazının üstüne bol peynirli çok pişmiş bir makarna iyi gider sanırım :)

(Visited 343 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Kusursuz Gelin Saçı için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir gelin için düğün günü her şeyin eksiksiz ve göz alıcı olması çok önemlidir. Buna …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.