Kilo Vermek için Sağlıklı Beslenin

Kilo vermek için sağlıklı beslenmek çok önemlidir. Ayrıca sağlıklı besinler sizi birçok rahatsızlıktan kurtaracaktır. Diyabet, kardiyovasküler rahatsızlıklar ve eklem ağrılara genellikle fazla kilolar neden olmaktadır ve sağlıklı beslenerek bu problemlerde de kurtulabilirsiniz.

Renkli Gıdalar;
Amerika Sağlık Örgütü tarafından yayınlanan bir araştırma; renkli sebze ve meyvelerin düşük kalorili ve besin değeri açısından çok güçlü olduğunu ortaya koymuştur. Yeşil, turuncu, kırmızı, mavi ve yeşil besinler sizin koruyucunuz olacaktır.

Lif;
Tam lifli gıdalar vücuttaki atıklardan kurtulmanıza ve ayrıca ideal kilonuza ulaşmanızda size yardımcı olacaktır. Lifli gıdaların başında mercimek, fasulye, meyveler, esmer pirinç ve tam tahıl sıralanabilir.

Sağlıklı Yağlar;
Sağlıklı yağlarla yapılan yemekler kilo vermenizde size yardımcı olacaktır. Tereyağ veya margarin yerine kanola yağı veya zeytinyağı tercih edebilirsiniz. Katı yağlar damar tıkanıklarına yol açacağı gibi kolestrolünüzü de arttıracaktır. Zeytinyağı en iyi dostunuz olsun!

Protein ve Kalsiyum;
Araştırmalar göstermiştir ki yoğun kalsiyum ve protein diyeti kısa zamanda kalıcı ve kas kaybına uğramadan kilo vermenizi sağlayacaktır. Kırmızı et, balık, az yağlı süt ve yoğurdu listenize ekleyebilirsiniz.

3500 Kalori;
Bu sayı hayatınızda yer etmeli… Normalde haftada yaktığınız kalorinin üzerine 3500 kalori fazla yakmanız veya 3500 kalori daha az almanız sizi daha sağlıklı ve zayıf yapacaktır.

Porsiyon miktarı;
Büyük porsiyonlar metabolizmanızı yavaşlacağı gibi kilo almanıza neden olacaktır.

Bunun yerine gün içinde sık sık ve az miktarda beslenme tarzı metabolizmanızı harekete geçirip yağ yakmanızı sağlayacaktır.

   

   

(Visited 106 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Kusursuz Gelin Saçı için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir gelin için düğün günü her şeyin eksiksiz ve göz alıcı olması çok önemlidir. Buna …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.