Kırışıklık Karşıtı Kremlerin Kullanımı

Kozmetik ürünler arasında en çok satılanlar listesinin başında kırışıklık karşıtı kremler, losyonlar ve serumların olduğunu duymak sanırım sizi şaşırtmaz. Her gün televizyon ekranlarında yeni yeni ürünler boy göstermekte, internetten reklamı yapılanlar da cabası. Tabi ki bazı kremler diğerlerinden daha etkili.

Buradan sizlere şu markayı kullanın, mutlaka şunu deneyin diyecek değiliz ancak söylemek isteriz ki mutlaka doğal olandan yana seçimlerinizi yapın. Ayrıca nasıl kullanacağınız da ayrı bir önem taşımakta. Bu yazımızda birkaç önemli kullanım detayı bulabilirsiniz;

1. Bir kırışıklık karşıtı kremi almadan önce mutlaka içindekilere göz gezdirin.  Bir kırışıklık karşıtı kreminin içinde mutlaka en az 15 faktör güneş koruması bulunmalıdır. Unutmayın ki kırışıklıkların en önemli nedenlerinden biri de güneşin yaşlandırıcı etkisidir.

2. En iyi kırışıklık karşıtı kremlerin içinde cildi nemlendirmeye ve cildi beslemeye yardımcı olmak açısından mutlaka mineraller ve doğal malzemeler bulunmaktadır. Unutmayın ki nem cilde elastiklik kazandırır. İçindekiler listesinde mutlaka vitamin C,D,E ve A vitaminlerinin, antioksidanların ve keratinin olduğundan emin olun.

3. Marka ve fiyatlar sizi yanıltmasın, mutlaka içerik taraması yapın.

4. Mutlaka bir dermatoloğa danışın. Cilt tipinize uygun bir kremi tespit etmek için bir uzmandan tavsiye almak oldukça önemli.

5. Cilt tipinize uygun kremi tespit ettikten sonra, kremi kullanma talimatlarına uyduğunuzdan emin olun.

6. İstikrarlı olmak oldukça önemli. Kremi kullanmaya başladığınızda artık önemli bir yola girdiğinizi unutmayın. Bir gün bile atlamak etkinin azalmasına neden olabilir. Yolculuğa, tatile çıkarken mutlaka kreminizi yanınıza almayı unutmayın.

Bu ürünlerin bir günde değil, düzenli kullanım sonucu uzun vadede faydalarını göreceksiniz, bir kutu krem kullanıp biter bitmez gençleşmek hayal kırıklığı yaratabilir, her zamanki gibi sabır ve istikrar gençliğin temelini oluşturmakta.

   
   
(Visited 305 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Kusursuz Gelin Saçı için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir gelin için düğün günü her şeyin eksiksiz ve göz alıcı olması çok önemlidir. Buna …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.