Kısa Boylu Olmaya Teslim Olmayın, Hileleri Öğrenin!

Kadın erkek fark etmeksizin aslında insan kendini sevmeyi mutlaka öğrenmeli. Kısa boylu, uzun boylu, zayıf, balık etli, kilolu…Aslında bunların hiçbirinin önemi yok! Siz neyseniz o’sunuz ve her şeyin başı kendini sevmekten geçiyor. Fakat diğer yandan da hoşunuza gitmeyen fiziksel özelliklerinizle barışmak ve kendinizi daha hissetmek için elbette çaba harcamak gerekiyor. Eğer güzellik ve moda endüstrisinin iddia ettiği uzun boy, fit görünüm gibi özelliklere sahip değilseniz hayata küsmenize gerek yok! Birkaç basit taktikle kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz.

Kısa boylu olmak çoğu zaman daha avantajlı kabul edilse de ne yazık ki insan yaradılışında kendinde olmayanı beğenmek ve istemek var. Durum böyle olunca kısa boylu kadınların fiziksel açıdan çektiği sıkıntıları ortadan kaldırmak ve kendileriyle barışmalarını sağlayacak çok basit ipuçları hazırladık!

Mini Etek – Sivri Burun Ayakkabı İkilisi

Kısa boylu olmaktan şikâyet ediyor ama bu saatten sonra boy atmanın mümkün olmadığına ikna olduysanız yapacağınız iş çok basit! Yanlış fikirler aklınıza gelmesin, sürekli topuklu ayakkabı giyip ayak ve omurga sağlığınızı çöpe atmak değil…Hafif bir topuklu ama burnu sivri bir ayakkabıyla kendinizi olduğundan daha uzun göstermek! Sivri burun ayakkabılar özellikle mini etekler ile kombin oluşturduğunda kişiyi olduğundan daha uzun gösteriyor. Çünkü bacak boyu ön plana çıkıyor. Çok rahat, salaş ama her yere uyabilecek bu kombini mini etek, sivri burun bot veya ayakkabı ve dökümlü üst ile tamamlayarak yaratabilirsiniz.

Pantolon Kesimi Önemli

Kısa boylu ve bundan memnun olmayan, kendini daha uzun boylu göstermek isteyen kadınların kaçınması gereken pantolon kesimi: düşük bel pantolonlar! Aksine yüksek bel, bilek boy ve üzerinize oturan pantolon kesimleri sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Zaten bilek boy pantolonlar modanın zirvesindeki yerini koruyor ve uzunca bir süre daha gündemden düşmeyecek gibi gözüküyor. Yüksek bel ve üzerinize oturan bir pantolon altına hafif topuklu ya da sivri burun ayakkabı giyerseniz o zaman tam da istediğiniz gibi kesinlikle kısa boylu olduğunuzu hissetmeyeceksiniz.

Kıyafet Her Yerden Alınır, Terziliği Kaliteliyse

Pazardan, butikten, çok lüks mağazalardan. Kadınlar bütçelerinden bağımsız diledikleri şekilde alışveriş yapmaktan daha çok keyif alırlar. Yani bir gün çok lüks bir mağazadan bir pantolon, öbür gün pazardan basit bir basic tişört…Neyi nereden aldığınızın aslında hiçbir önemi yoktur, ta ki o parçanın üzerinizdeki duruşuna kadar! Nasıl mı? Dikişleri doğru, temiz olan bir kıyafet nereden alınırsa alınsın giydiği kişinin havasını olumlu anlamda değiştirecektir. Fakat çok şık bir mağazaya gittiğinizde seçtiğiniz ürünün dikişleri veya modeli sizin vücudunuza uygun değilse, o ne yaparsanız yapın size hoş gelmeyecektir.

Kemer Kullanımına Ağırlık Verin

Blazer üzeri kemer, trençkot üzeri kemer modası bir süredir viral gibi dolaşıyor. Özellikle kısa boylu ve minyon görünüme sahip kişilerin daha heybetli görünmesi için tercih edebilecekleri en iyi yöntem kemerlerden faydalanmaktır. Dökümlü bir mont, ceket veya kazağı belden sıkıca bağlamak kesinlikle amacınıza ulaşmanızı sağlayacaktır.

Bunlar son derece basit ve kolay uygulanabilir ipuçları. Bunları uygularsanız istediğiniz görünüme kolayca ulaşabilirsiniz.

(Visited 168 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Takma Kirpik Kullanma Kuralları

Bakışları belirginleştirmek birçok kadın için önemlidir. Bu nedenle hacim verici rimellerden sonra takma kirpik veya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.