Kısırlık Tedavisi Nasıl Olunur ?

Gelişen tıp; gün geçtikçe daha fazla sayıda kısırlık nedenine çözüm bularak gebe kalmayı sağlayabilmektedir. Daha sonra kısaca değineceğimiz tüp bebek konusu bunun en bariz örneklerindendir.

Kısırlığın tedavisi konusunda tavsiye edebileceğimiz iki önerimiz var. Birincisi, böyle bir durum karşısında bir üniversite hastanesi, tam teşekküllü bir devlet hastanesi veya güvendiğiniz bir doktora gidip onların tedavi ve tavsiyeleri altındayken kesinlikle başka bir yere müracaat etmemeniz. Çünkü bahsin başında belirttiğimiz gibi, çok çeşitli problemlerin çözümlenmesi ve tedavi oldukça uzun sürebileceğinden, yarı yolda başka bir hekime gitmeniz, onun yeniden sıfırdan başlamasına, dolayısıyla sizin tekrar başa dönmenize sebep olacaktır. Fakat doktorunuz size, kendisinin sizi tedavi edemeyeceğini söylerse başka bir hekime müracaat etmek tabii ki hakkınızdır. 1012 sene sonra çocuk sahibi olan çiftler vardır.

İkincisi ise güç olduğunu bildiğimiz halde çok önemli olduğundan dolayı yapmanızı istediğimiz, tüm tedavi bo-yunca moralinizi üst düzeyde tutmanızdır. Yıllarca sürebilen tedavi boyunca moralinizi bozmamanız hem tedaviye uyumunuz açısından hem de psikolojik faktörlerin vücut fonksiyonlarını da etkilemesi sebebiyle çok önemlidir. Aksi takdirde bozuk ruhsal durumunuzun, hem tedaviye riayet etmenizi hem de tedaviye cevap vermenizi etkileyebileceğine dikkat çekmek istiyoruz. Sakin ve sabırlı bir tavır ile yüksek moral, tedavilere en üst düzeyde uyumunuzu sağlayacak ve dolayısıyla hamile kalma ihtimalinizi en fazlaya çıkarabilecektir.

Bu noktada, kısırlık ameliyatlarının bazı problemleri çözmesinin yanında, bazı problemlere de yol açabilmesi ne-deniyle son çare olarak ameliyata başvurmanızı önemle tavsiye ederiz. Bütün bunlara ilaveten çocuk olayının tamamen Allah’ın kaderi ve nimeti olduğu da unutulmamalıdır.

Kısırlık Tedavisi ile ilgili görseller

Kısırlık söz konusu olduğunda ilk önerimiz, başvurduğunuz sağlık kuruluşu, size faydalı olamayacaklarını söyleyene kadar başka bir hekime müracaat etmemenizdir.

Kısırlık tedavisi oldukça uzun bir süre alabileceğinden, ikinci önerimiz, tedavi boyunca moralinizi yüksek tutmanızdır.

Kısırlıkta ameliyatın son çare olduğu bilinmeli.

(Visited 275 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Takma Kirpik Kullanma Kuralları

Bakışları belirginleştirmek birçok kadın için önemlidir. Bu nedenle hacim verici rimellerden sonra takma kirpik veya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.