Kusursuz Gelin Saçı için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir gelin için düğün günü her şeyin eksiksiz ve göz alıcı olması çok önemlidir. Buna organizasyon, gelinlik ve damatlığın kusursuzluğu ve tabii ki gelin saçı ve makyajı da dahildir. Saatler sürecek bir geceye en iyi şekilde hazırlanmak için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Eğer bir düğün hazırlığı içerisindeyseniz bu küçük detaylarla saç ve makyajınızla ilgili her şeyin mükemmel olmasını sağlayabilirsiniz.

Hepimiz gayet iyi biliyoruz ki düğüne gelenlerin bir kısmı mutluluğu paylaşmak için can atsa da, kimi de eksikliklere ve küçük kusurlara odaklanıp keyif kaçırmayı deneyecekler. Bunun yaşanmadığı bir düğün var mıdır? E o zaman bu kişilere koz vermemek için gelin saçından kusursuzluğu oluşturmaya başlayalım.

İlk kural: Fikrine güvendiğiniz insanlarla beraber karar vermek

Tabii ki bu sizin gününüz ve en sonunda siz kendinizi nasıl rahat hissediyorsanız, saçınızın nasıl olmasını istiyorsanız o şekilde olacak. Fakat kafa karışıklığınızı önlemek adına yanınızda fikri sizin için önemli olan insanların olması ve deneme sırasında görüş almanız oldukça önemlidir.

İkinci kural: Değişiklikler minimum 2 hafta önce yapılmalı

Eğer düğün gününüzde saçınız farklı bir renk olacaksa bunu minimum 2 hafta önce halletmelisiniz. Rengin oturması, akması ve istediğiniz hale kavuşması için bunu kesinlikle unutmamalısınız. Saçınızı düğüne daha kısa bir sürede farklı bir renk haline getirirseniz beklediğinizin aksine çiğ bir saç rengine sahip olabilirsiniz.

Üçüncü kural: Topuz büyüklüğü ve uzunluğu dengeli olmalı

Dengeli olmalı da neye göre? Gelin – damat arasındaki boy uyumu nasıl ki topuklu ayakkabılarla sağlanıyorsa saçla da yakından ilgilidir. Örneğin gelin damattan daha uzun boyluysa minimal, ense topuzu modelleri tercih edilebilir. Ense topuzu istemezseniz bile kesinlikle damatla aranızdaki boy farkını daha da belirgin hale getirecek dev tepe topuzundan kaçınmanız gerekir.

Dördüncü kural: Aksesuar seçiminde dikkatli davranılmalı

Gelin saçınızı mümkün olduğunca sade tutmak istediniz. Bunun için basit bir topuz veya yarım toplu saça duvak veya çeşitli saç aksesuarları takılarak harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Ama hem saçınız hacimli bir topuz yapılmış hem de aksesuarlar ile süslenmişse o zaman ortaya karışık bir görüntü çıkabilir. Sade gelin saçı duvak, taç, mini şapkalar ile harika bir şekilde süslenebilir.

(Visited 264 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Takma Kirpik Kullanma Kuralları

Bakışları belirginleştirmek birçok kadın için önemlidir. Bu nedenle hacim verici rimellerden sonra takma kirpik veya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.