Lazer Epilasyon Hakkında Herşey

Lazer Epilasyon Nedir?
Lazer epilasyon yoğun ve atımlı lazer ışık hüzmelerinin kullanıldığı, istenmeyen tüylerden temelli kurtulma yöntemidir. Lazer epilasyon esnasında, lazer ışınları herbir kıl kökü üzerinden geçirilir. Lazerin yoğun ısısı kıl kökünü öldürür ve gelecekte kıl oluşmasını önler. Lazer epilasyonla sonuç işlem tekrar tekrar yapılmasından sonra oluşur. Tek bir seferde tüm istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkün değildir. Lazer epilasyon için ideal adaylar açık renk tene ve koyu renk tüylere sahip olan kişilerdir.

Neden yapılır?
Lazer epilasyonun amacı, kişilerin istenmeyen tüylerden kurtulmasını sağlamaktır. Yoğun olarak talep gören bölgeler bayanlar da bacak, koltuk altı, bıyık, çene, genital bölge ve bikini bölgesi iken, baylarda sırt oldukça yoğun ilgi görmektedir. İlgi gören bu bölgelerin yanısıra hemen hemen vücudun her bölgesinde lazer epilasyonu uygulamak mümkündür. Tüylerin rengi ve cildin çesidi lazer epilasyonun başarı oranında oldukça önemli bir rol oynar. Lazer epilasyon açık renk tene ve koyu renk tüylere sahip olanlarda daha başarılıdır çünkü lazer ışınları tüylerdeki melanin denilen pigmentleri hedef alır. Gri, beyaz ve sarı tüylere sahip kişilerde lazer epilasyon etkili olmamaktadır ancak bu tip tüyler için lazer epilasyon yöntemleri araştırılmaktadır.

Lazer Epilasyonun Sakıncaları nelerdir?
Lazer epilasyon yüzde yüz istenmeyen tüylerden kurtulmayı garanti etmez. Bazı tüyler diğerlerinden daha dirençli olabilir. Lazer epilasyondan sonra da bu tüyler uzayabilir. Ancak renklari daha açık ve formları daha zayıftır.

Lazer epilasyonda en sık rastlanan yan etkiler cilt hassasiyeti ve pigment değişiklikleridir. Pigment değişikliği oluşursa ciltte koyu lekeler meydana gelebilir ve genellikle bu lekeler kalıcıdır. Koyu tene sahip kişilerde de ciltte renk açılması meydana gelebilir. Bu tip problemler genellikle lazerin yanlış kullanılmasıyla oluşmaktadır. Bu nedenle mutlaka profesyonel kurumlara başvurduğunuzdan emin olun.

Lazer epilasyon sonrasında cildinizde çatlaklıklar ve kuruluk oluşabilir. Bu nedenle mutlaka uygun bir nemlendirici ile seanslardan bir gün sonra cildinizi nemlendirin.

Lazer Epilasyona Hazırlık Nasıl Yapılır?
Lazer epilasyona başlamaya karar verdiğiniz andan itibaren tüylerinizi jiletle alarak güçlendirin. Güçlenen kıllar koyulaşacak ve iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Lazer epilasyona gitmeden 3 gün önce, epilasyon yapılacak bölgedeki tüm kıllar jiletlenmelidir. Çünkü epilasyon yapılabilmesi için kılların ne uzun ne kısa olması gerekmektedir.

Epilasyon yapılacak bölgenin güneş görmemesine ve bronzlaşmamasına dikkat edin. Aksi takdirde epilasyon sonrası cildinizde izler oluşabilir.

Epilasyon Esnasında;
Genel olarak fazla acı vermemekle beraber özellikle genital bölge gibi hassas yerlerde epilasyon esnasında daha çok canınız yanabilir. Ancak işlem fazla zaman almadığından dayanılamayacak bir acıyla karşılaşacağınızı sanmayın.

Epilasyon Sonrası;
İşlem sonrasında yapılması gerekenler size klinikte anlatılacaktır. Ancak biz de size birkaç hatırlatma yapalım. Epilasyon yapılan bölgeye 24 saat su değdirmemek, roll on, deodorant gibi kozmetik malzemeler sürmemek gerekir. 24 saat sonrasıda normal alışkanlıklarınıza dönebilrisiniz. Epilasyon esnasında yakılan tüyler, 15 gün içinde uzayıp dökülecektir. Tahriş etmemeye özen göstererek bölgeye zaman zaman kılların dökülmesine yardımcı olmak amacıyla kese yapabilirsiniz. Tüyleriniz tekrar uzamaya başladığında, ikinci bir seansa gitmeden önce arada çıkan tüyleri jiletle alabilirsiniz. Kesinlikle ağda , ip veya cımbız ile bu tüylere müdahale etmeyin. Unutmayın tüyleri güçlendirmek gerek.

  
 
(Visited 2.938 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Kusursuz Gelin Saçı için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir gelin için düğün günü her şeyin eksiksiz ve göz alıcı olması çok önemlidir. Buna …

12 yorumlar

 1. Melek Aslılı

  her kadının 18 ine bastığında yaptırıp ızdıraptan kurtulması gerekir ! yok böyle bir rahatlık, her an her şeye hazır olmak gibisi var mı :))

 2. Çok pahalı ya…şu fırsat sitelerinde çıkıyomuş indirimli olanlar galiba

 3. seansı 50 tl civarı…

 4. Melek Aslılı

  50 civarına yaptırıp bacagından olacağına hergün jilet kullan daha az zarar görürsün. 50 liraya yapılır mı ya hiç ? arkadaşlar güven vermeyen yerlerde sakın yaptırmayın geri dönülmesi imkansız izler oluşmasın bacaklarınızda

 5. Yok sen yanlış anladın arkadaşım. Seansı 50 tl.

 6. Melek Aslılı

  yok nazancım doğru anladım, seansı 50 tl garibime gitti ama tabi 50 tl ye 50 seans yapıyorlarsa o ayrı konu, gerçi o zamanda 50 kere güzellik merkezine git gel de yorar ,
  ben toplam 3000 tl ye 8 seansta o tüy dökücü reklamlarındaki pürüzsüz bacaklara kavuştum valla

 7. Dalgamı geçiyosun sen benle.Rica ederim

 8. Melek Aslılı

  Ben burada sana yardımcı olmaya çalışıyorum, iyi git o zaman 2 kilo kivi parasına yaptır epilasyonunu, bakalım sonra ten rengi çorapla etek giyebiliyormusun !

 9. BENDE LAZER EPİLASYON YAPTIRMAK İSTİYORUM AMA BU YORUMLARI DUYUNCA KORKUYORUM ADAPAZARINDA GÜVENİLİR BİRYER BİLEN VARSA SÖYLESİN LÜTFEN

 10. BEN YÜZ BÖLGEME YAPTIRMAK İSTİYORUM ADAPAZARINDA DİODE CİHAZI KULLANAN BİRYER TAVSİYE EDEBİLECEK BİRİ VARMI

 11. İstanbul için deseydiniz sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyardık, ancak Adapazarı ile ilgili bir destek sağlıyamayacağız.

 12. Hello , wish you all great . I’m niki from quality based medical aesthetic equipment manufacturer forimi . With reference to your profile, I’d hope we have chance to cooperate on the machines .Our main products below :
  HIFUSHAPE focused ultrasound slimming
  Ultherapy Face lift HIFU
  Diode laser hair removal machine
  Cryo lipolysis fat freezing slimming machine
  Spider veins removal machine
  IPL SHR E-light Machine
  Q-switch nd yag laser tattoo removal machine
  CO2 laser machine
  RF Fractional Microneedle
  For more machine ,please visit http://www.forimi.com.
  We keep constant improvement to supply more professional and eask work machines . OEM / ODM and customize available here . Machines already sell to over 60 countries , agency build in japan ,Australia , Switzerland ,Italy ,portugal and is still expending . Free contact if anything I can help .
  Best regards
  Niki
  Export Department Beijing Forimi S & T Co., Ltd
  Tel/Skype : +86 15731637420
  Web: http://www.forimi.com
  West zone Building No.5 Maohua Industry Park,No.1 Caida 3rd Street Shunyi District , Beijing China ,101300

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.