Ana Sayfa / GÜZELLİK / Lazer Epilasyon Uygulaması Hakkında Merak Edilenler

Lazer Epilasyon Uygulaması Hakkında Merak Edilenler

Lazer epilasyon bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızla yaygınlaşan bir güzellik uygulamasıdır. Peki, istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlayan bu lazer epilasyon uygulaması nedir ve nasıl yapılır?

Lazer epilasyon uygulaması nedir, nasıl yapılır?

Kısaca anlatacak olursak lazer epilasyon vücuttaki istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlayan bir güzellik uygulamasıdır. Günümüzde bu uygulama güzellik ve estetik merkezlerinde yapılmaktadır. Uygulamadaki amaç ise kıl köklerinin lazer ışığı ile yakılması ve bir daha çıkmamasıdır.

Lazer epilasyon uygulamasını gelişimi tamamlayan herkes deneyebilir. Ancak elbette sonuç herkeste aynı olmayabilir ya da epilasyon süreci kişiye göre değişiklik gösterebilir. Bu noktada lazer cihazının da kaliteli olması son derece önemlidir. Pek çok türü olan lazer cihazlarının en yaygın olanları Alexandrite ve Diode lazerdir.

Lazer epilasyon uygulaması 4 ila 9 seansa bölünerek gerçekleşmektedir. Daha kalıcı bir sonuç isteyen kişiler mutlaka seansları tamamlamalıdır. Ancak bu uygulama %100 sonuç vermemektedir. En iyi sonuç %90 oranıdır.

Lazer epilasyon uygulaması ne zaman yapılmalı?

Uzmanlar bu uygulama için genellikle kış aylarını uygun görmektedir. Bu durumun da iki nedeni vardır: bölge güneş görmemeli ve ıslanmamalıdır. Eğer lazer epilasyon sonrasında uygulama yapılan bölge güneş görürse kalıcı lekeler meydana gelebilir. Bunun yanı sıra epilasyon öncesinde bölgede yanma ya da bronzlaşma da olmaması gerekmektedir.

Lazer epilasyon acı verir mi?

Uygulama esnasında verilen lazer ışığı kıl köklerini yakarken deriye de ısı verir. Bu noktada en fazla acıyan bölgenin genital bölge olduğunu söyleyebiliriz. Acıya dayanamayacağınızı düşünüyorsanız uygulama öncesinde uyuşturucu kremlerden yardım alabilirsiniz. Bu noktada uygulamayı yapacak kişi de son derece önemlidir. Seçim iyi yapılırsa çekilecek acı da azaltılabilir.

Lazer epilasyondan önce bilinmesi gerekenler

  • Öncelikle elbette bu konuda güzel bir araştırma yapmalısınız. Uygulama yaptıracağınız yeri önceden gidip görmeli ve konu hakkında derinlemesine bilgi almalısınız. Bu esnada uygulamanın etkili olabilmesi için uygun koşullara sahip olup olmadığını da öğrenmelisiniz. Bu uygulama her cilt tipinde işe yaramayabilir. Özellikle açık tenli ve koyu tüylere sahip olan kişilerde uygulamanın etkisi muazzamdır. Ancak ince tüylerde her zaman istenen sonuçlar alınamayabilir.
  • Lazer epilasyon uygulaması pek de ucuz değildir ancak fiyatın sizi caydırmasına izin vermeyin. Bu sizin için uzun vadeli bir çözüm olacaktır.
  • İstenmeyen tüylerinizde kalıcı olarak kurtulmak istiyorsanız seanslara düzenli bir şekilde katılın ve gerektiğinden az seansa gitmeyin.
  • Uygulama öncesinde kesinlikle antibiyotik kullanmayın. Aksi takdirde cildiniz ciddi anlamda zarar görebilir.
  • Uygulama öncesinde bölgeyi tıraş edin. Bu şekilde lazerin daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz.
  • Uygulama sonrasında tüylerinizin hemen kaybolmasını beklemeyin. Bu süreç yaklaşık 2 hafta sürecektir ve tüylerin hepsi tek seferde dökülmeyebilir. Bazı bölgedeki tüylerin diğerlerine göre daha geç dökülmesi olağan bir durumdur, endişe etmeyin.
(Visited 78 time, 1 visit today)
Önemli Bu website yer alan içerikler kesinlikle tıbbi bilgiler vermemektedir. Eğer sağlığınız ile ilgili bir bilgi edinmek istiyorsanız, doktora başvurmalısınız. Bu içeriklerden edindiğiniz bilgiyi kendi üzerinizde ve başkalarının üzerinde kullanmayınız.

Bir makale daha?

Kusursuz Gelin Saçı için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir gelin için düğün günü her şeyin eksiksiz ve göz alıcı olması çok önemlidir. Buna …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.