Makyaj Yapmanın İncelikleri

Makyaj yapmak ne mükemmel bir el yatkınlığı ne de çok sayıda malzeme gerektiriyor. Makyaj yapmanın incelikleri hakkında öncelikle makyajın nasıl yapılması gerektiğini öğrenmekten geçiyor. Ayrıca sandığınız gibi aynı üründen onlarca, çeşit çeşit olmasına değil sadece ihtiyacınız olan birkaç ürünü bulmaya ihtiyacınız var! İşte bunun için de makyaj malzemesi seçimini yaparken mağazalardaki yetkililerden yani işin uzmanından destek almakta fayda var. Malzemeler tamamlandıktan sonra gelelim oldukça basit ama çok etkili makyaj tüyolarına…

Cildini Nemlendir

Makyajın daha güzel gözükmesini sağlayan en önemli adım başlangıç adımı yani cildi nemlendirmekten geçiyor. Kuru, yağlı veya karma cildiniz için uygun nemlendirici satın almak kusursuz makyaja ilk adımı atmanızı sağlıyor. Eğer benim cildim zaten yeterince nemli ise nemlendirici sürmeyi gerek görmüyorum derseniz, bu durumda nemlendirici yerine matlaştırıcı makyaj bazı kullanmak daha doğru bir tercih olacaktır. Böylece fondöten kalıcılığı ve parlama ihtimalini en aza indirmiş olacaksınız. Nemlendirici aynı zamanda makyaj bazı etkisi yaratacağı için hem makyajın daha kalıcı olmasını sağlayacak hem de ciltteki renk eşitsizliklerinin gözükmesini ve topaklanmaları önleyecektir.

Taze ve Genç Görünüm için Allık Sürmeyi Unutma

Allık bir makyaj çantasının kesinlikle olmazsa olmazı. Çünkü allıkla yaptığınız küçük dokunuş sayesinde daha canlı, daha genç ve enerjik bir görünüme sahip olacaksınız. Elmacık kemikleri üzerine hafiften süreceğiniz özellikle şeftali ve uçuk pembe allıklardan hemen bir tane edinin. Yüzünüzde hiç makyaj olmasa dahi acilen bir yere gitmeniz gerektiğinde hafif bir allık yüzünüzün bambaşka bir havaya bürünmesini sağlayacak.

Işıldamak için Highlighter Şart

Cildin görünümünü kusursuzlaştıran makyaj malzemelerinden biri de en az fondöten kadar önemli olan highlighterlar. Fakat bu ürünü gerçekten de çok dikkatli kullanmanız gerekiyor çünkü birazcık fazla sürdüğünüzde minik bir disko topu haline gelebilirsniz. Ne kadar sürdüğünüz kadar hangi bölgelere uyguladığınız da çok önemli. Burun kemiğinin üzerine, elmacık kemiklerinin üstünden şakaklara doğru, dudak çizgisi üzerine çok az miktarda sürerseniz harika bir görünüme kavuşursunuz. Asla pudra veya allık sürmek gibi değil, çok daha az miktarda çok daha küçük dokunuşlar ile uygulama yapmalısınız.

Kirpikler Bakışları Canlandırır

Göz makyajı daha doğrusu sadece rimel sürmek bile ifadenizi zenginleştirecek, sizi bambaşka bir havaya bürüyecek kadar iddialıdır. Kıvrık, hacimli ya da uzun kirpikler arasından hangisine sahip olmak istediğinize karar verin ve ona göre bir maskara seçimi yapın. Hem bakışlarınızı daha çekici hale getirecek hem de yüzünüzü dinç bir görünüme kavuşturacaksınız. Eğer maskaranın etkisini birkaç kat daha artırmak isterseniz ayrıca kirpik kıvırıcı da satın alabilirsiniz. Rimel sürmeden önce kirpiklerinizi kıvırdıktan sonra uygulayın ve hayal ettiğiniz görünüme saniyeler içinde kavuşun!

Dudaklar Çekiciliği Artırır

Tıpkı cildin nemlendirildiği gibi dudakları da aynı şekilde nemlendirmek gerekiyor. Dudakların kuru ve çatlak görünmesi hele bir de üzerine öyle ruj sürülmesi tam bir fiyasko görünümü ortaya çıkarır. Bu nedenle kesinlikle iyi bir dudak nemlendiricisi satın alın ve ruj sürmeden yaklaşık 10 dakika önce uygulayarak kurumasını bekleyip ruju öyle sürün. Rujla daha doğal bir görünüm kazanmak istiyorsanız şeftali, nude ve gül kurusu tonlarını veya renkli dudak nemlendiricilerini deneyebilirsiniz. Daha iddialı bir görünüme sahip olmak içinse kırmızı, bordo ve kahverengi gibi renkleri tercih edebilirsiniz.

(Visited 105 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Takma Kirpik Kullanma Kuralları

Bakışları belirginleştirmek birçok kadın için önemlidir. Bu nedenle hacim verici rimellerden sonra takma kirpik veya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.