Ana Sayfa / Sağlık / Neden Yoga ?

Neden Yoga ?

Muhtemelen yoganın sizin için iyi olduğunu duydunuz. Hatta belki de yogayı denemiş ve kendinizi daha iyi hissettirdiğini keşfettiniz. Düzenli yoga yaparak elde edeceğiniz yaraları biliyor musunuz?

Fiziksel Faydalar;

Esneklik: Yeni yöntemlerle vücudunuzu esnetmek, sizi daha esnek yapar, kaslarınıza sağlık ve hareketlilik kazandırır. Zamanla sırtınız, omuzunuz ve kalçanız esneklik kazanır.

Güç: Birçok yoga hareketi, vücut ağırlığınızı desteklemenizi sağlar. Bu hareketler arasında tek bacak üzerinde dengeleme veya kola destekleme yer almaktadır. Bazı egzersizler yavaş hareket etmenizi gerektirir, bu da size ekstra kuvvetlendirir.

Artan esneklik ve güçlenme, bazı sırt ağrısı türlerini önlemeye yardımcı olur. Bel ağrısı çeken pek çok kişi, zamanını bilgisayar başında oturarak ya da araba kullanarak geçirmektedir. Yoga; gerginliği ve spinal sıkışmaları önlemeye yardımcı olur.

Daha iyi nefes almak: Çoğumuz derin nefes almayız ve nasıl soluduğumuza hiç dikkat etmeyiz. Pranayama olarak adlandırılan, yoga nefes alma egzersizleri, size nefesinize odaklanmayı öğretir ve sağlıklı nefes alıp vermenize yardımcı olur.

Zihinsel Faydalar;

Zihinsel Sakinlik: Yoga egzersizlerinde fiziksel bir yoğunluk mevcuttur. Vücudunuzun ne yapıyor olduğuna dikkatinizi yoğunlaştırmak, zihne sakinlik getiren bir etkiye yol açar. Yoga aynı zamanda nefes alma teknikleri , zihni sakinleştirmek gibi meditasyon tekniklerini de içinde barındırır.

Stres Azaltma: Fiziksel aktivite, stres gidermek için iyi bir yoldur. Yoga yapmak konsantrasyon gerektirdiği için günlük sıkıntıları düşünecek vaktiniz olmayacak ve bu sıkıntıların eriyip gittiğini göreceksiniz.

Vücudunuzu Tanımak: Yoga yapmak, vücudunuza olan bilincinizi arttırır. Küçük hareketlerle vücudunuzu daha iyi tanımanızı sağlar. Zamanla, vücudunuzun daha rahat ettiğini göreceksiniz.

   
   
(Visited 238 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Sağlıklı Yaşam için Doğal ve Doğru Nefes

Günümüz koşullarında beslenme ve diğer günlük rutinler gitgide farklılaşıyor. Daha hızlı yaşamaya bu nedenle hazır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir gecede Milyoner olan Bitcoin Zenginlerinden biri olabilirsin! 
ÜCRETSİZ HESAP AÇ