7 Adımda Pazartesi Sendromundan Kurtul!

Pazar günleri ertesi gün iş olduğu aklınıza geliyor ve karın ağrısı çekiyor musunuz? Cuma günleri kendinizi inanılmaz mutlu mu hissediyorsunuz? Haftaiçi zaman bir türlü geçmiyor mu yoksa? Bu işte kesinlikle bir yanlış var!

Pazartesi Sendromundan Kurtulmanın Yolları

1 – Mükemmeliyetçi Olma

Mükemmeliyetçi olma arzunuz kesinlikle iş stresi yaşamanıza neden olmaktadır. Kendinizi diğer çalışanlar ile yarıştırmayı bırakın ve yaptığınız işin en iyi olması için debelenip durmayın. Nihayetinde tonla parayı patronlar kazanırken siz dünyanın en büyük saçmalığı olan kariyer hedefleri arasında harcanıp gidiyorsunuz.

2 – Kendini Eğit

Değişik alanlarda eğitimler alarak kendinizi geliştirmeniz, içerisinde bulunduğunuz kafesten sizi çıkaracaktır. Kendinize güvenmeniz ve istemediğiniz yerlerde çalışmaya bir son verebilmeniz için kendi sektörünüz veya diğer iş kollarına ait eğitimler alın ve canınıza tak edip istifa edince yeni iş bulabilme şansınız artsın.

3- İş Planlamasını İyi Yap

Birçok çalışan güne hep en kolay işlerden başlamak ister ve asıl önemli konuları hep geri planda bırakır. Bu durum gün içerisinde hep aklınızda kalacağı gibi işlerin birikmesi sizi iyice strese sokacaktır. Her zaman en önemli işleri yaparak güne başlayın.

4- Uzakta Çalışma/Trafikten Kaç

Her ne olursa olsun eve yakın bir yerde çalışın. 3 kuruş az alın ama eve geldiğiniz saat erken olsun. Kendinize ne kadar zaman ayırırsanız, iş stresinden o kadar uzak kalırsınız. Online para kazanma yöntemleri üzerine araştırma yapabilir ve olası kötü senaryolara karşı B planı oluşturabilirsiniz.

5 – Hobin Olsun

Kendinize bir hobi bulun ve boş zamanlarınızda boş boş televizyon izleyerek, “yarın şimdi kim işe gidecek” demeyi bir kenara bırakın. İyi bir hobi bulmak, çalışırken sizi daha dinç tutacaktır.

6 – Erken Yatma

İş stresi yaşayan birçok kişi, saat 22:00 demeden kendini koltukta uyurken bulur. Neden? Tek açıklaması depresyon. Depresyonda olan kişiler, mutlu insanlara oran çok daha fazla uyur ve geçirdikleri uyku zamanı kalitesiz olur. Uyumak yerine hobinizle ilgilenin.

7- Kimseye Kulak Asma

İnsanları dinlemeyi artık bırak. Çevrendekiler sizi tembel veya bir baltaya sap olamamış kategorisine sokacaktır. Eğer bir işte mutsuzsanız ve durumun düzeleceğine inanmıyorsanız hemen başka bir iş bulmaya çalışın.

Sonuç:

Dikkat ettiyseniz yukarıda saydıklarımın parayla hiçbir ilgisi yok. İş ararken veya çalışırken kazanacağınız para listenin en son sırasında olmalıdır. Unutmayın ki severek çalıştığınız yerlerde zaten tahmin ettiğinizden çok daha fazla para kazanıyor olacaksınız.

 

(Visited 884 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Takma Kirpik Kullanma Kuralları

Bakışları belirginleştirmek birçok kadın için önemlidir. Bu nedenle hacim verici rimellerden sonra takma kirpik veya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.