Pratik Makyaj Çözümleri

makyaj-hileleriEtkileyici bir makyaj yapmak için tonlarca para ödemenize hiç gerek yok. Birkaç pratik yöntemle bir buluşmaya harika bir şekilde hazırlanabilirisiniz.

İşte makyaj yapmak için pratik tüyolar:

 

 

 

1. Plastik kaşık: Alt kirpiklerinize rimel sürmek için plastik kaşık kullanmanız makyaj yaparken kesinlikle işinize kolaylaştıracaktır.

rimel-sürmek

2. Gözlerinizi büyütmek: Eğer beyaz bir kurşun kaleminiz yoksa bu basit numara için mutlaka bir tane edinin. Koyu renk bir eyeliner yerine beyaz kullanmanız gözlerinizi daha büyük gösterecektir.

eye-liner

3. Kaşlar ve yüz şekilleri: Birçok bayan makyaj yaparken kaşlarına gereken önemi vermez. Oysa ki her yüz şekli için farklı kaş şekli belirlenmelidir.

kaş-yüz

4. Daha kalıcı ruj: Romantik bir geceye hazır olun. Ruj sürdükten sonra dudaklarınızı ince bir kağıt ile örtün ve üzerine süreceğiniz pudra rujunuzu çok daha kalıcı yapacaktır.

kalici-ruj

5. Tam uyum: Her ne kadar doğru uygulanırsa uygulansın yanlış bir renk seçimi ile her şeyi berbat edebilirsiniz. Sizin için doğru fondöten boynunuzun rengi ile eşleşendir. Gün içinde boynunuza pek güneş gelmediğinden yüzünüzün rengi aldatıcı olabilir. Makyaj yaparken mutlaka buna da dikkat etmelisiniz.

dogru-fondoten

(Visited 1.391 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Takma Kirpik Kullanma Kuralları

Bakışları belirginleştirmek birçok kadın için önemlidir. Bu nedenle hacim verici rimellerden sonra takma kirpik veya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.