Ana Sayfa / Alternatif Tıp / Saç Dökülmesi Nasıl Engellenir ?

Saç Dökülmesi Nasıl Engellenir ?

Saç dökülmelerinin %95’i genetiktir ama saç dökülmesine sebep olan ve onu tetikleyen; beslenme, genel sağlık, hormon eksiklikleri, saçlara uygulanan yanlış yöntemler ve stres kontrol altına alınabilir…

1. Saçınızı düzenli ılık suyla yıkayın ve saç kremi kullanın.

2. Dengeli beslenin. Besin eksikliği, yanlış beslenme alışkanlıkları ve A,E vitamini eksikliği saç dökülmesine neden olur.

3. Sağlığınıza dikkat edin. Kronik hastalıklar, yüksek ateş ve enfeksiyonlar saç dökülmesine katkıda bulunurlar.

4. Yoğun kimyasallardan kesinlikle uzak durmalısınız. Saç boyası ve perma saça en çok zarar veren iki uygulamadır. Saçınızı boyattıktan sonra tekrar boyamak için en az 4-6 ay beklemenizi öneririz.

5. Saçınıza verdiğiniz orijinal modeller sizi saçınızdan edebilir. Rasta, cornrow(Allen Iverson modeli) ve at kuğru saçınızı çekiştireceği için deformasyona yol açar ve saç kaybına neden olur.

6. Bu arada hatırlatmak isteriz ki: günde 50-100 tel saç dökülmesi normal olarak kabul edilir. Kulağa çok gibi geliyor ama kafanızda milyonlarca saç teli olduğunu unutmayın.

7. Birçok yazımızda da belirttiğimiz üzere, hayatınızdan stresi uzaklaştırın. Hemen hemen her sağlık sorunun altında gizlenen stres, saç dökülmesine de yol açar.

8. Yine de yoğun saç dökülmesiyle karşılaştığınız taktirde mutlaka bir deri hastalıkları uzmanına danışmanızda fayda vardır.

 

(Visited 421 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Kusursuz Gelin Saçı için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir gelin için düğün günü her şeyin eksiksiz ve göz alıcı olması çok önemlidir. Buna …

2 yorumlar

  1. Arkadaşlar kelliğe bu kadar da takılmayalım…Bruce Willis te kel ama on numara karizma var adamda…:)…Kellik iyidir, hem kadınlar daha seksi buluyomuş galiba :)

  2. Ya su kadınlar hangi kadınlar bi merak ediyorum! Herhalde azla yetinmeyi bilen eski kusak! Simdilerde sökmez bu! Teknolojinin nimetlerinden faydalansın beyler bence!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.