Saç Gürleştirme Yöntemleri

Her ne kadar gür saçlı kişilerden saçlarını kontrol altına alamadıkları, kolayca bozulup zor şekillendiği, çok kabarık olduğu gibi şikayetler duysak da gür saça sahip olmak isteyenlerin sayısı epey fazla. Elbette herkesin saç yapısı farklıdır; ince veya kalın telli, zayıf ve mat saçlar genellikle sağlıksız görünüme yol açar. Eğer siz de böyle bir durumdan rahatsızsanız saç gürleştirme yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Saç gürleştirme için tabi ki doğal, kolay bulunabilir ve uygulanabilir yöntemlerden bahsedeceğiz. Unutmamanız gereken tek şey; ürünler doğal yapılı dahi olsa bünyenizde alerjik etki gösterebileceği için uygulamadan önce cildinizin küçük bir bölümünde deneme yapmanız. Denedikten sonra bir sorun yaşamadığınıza eminseniz saç diplerinize de uygulayabilirsiniz. İşte saç gürleştirme için kullanabileceğiniz bazı doğal ürünler…

Saç Gürleştirme İçin Doğal Ürünler

Saçın gürleşmesi iyi beslenmesiyle ilişkilidir. Bu nedenle zaten her derde deva niteliğinde ortalıkla dolaşan ‘hindistancevizi yağı’ burada da karşınıza çıkacak. Hindistancevizi yağı gibi besleyici ürünler arasında şampuan ve saç kremlerinde de çok rastladığımız argan yağı ve jojoba yağı yer alıyor. Bunları kullanarak yalnızca daha gür saçlara sahip olmayacak aynı zamanda saçlarınıza bakım yaparak daha sağlıklı ve canlı görülmelerini sağlayacaksınız.

Saçlara sarımsak uygulamak veya doğal sarımsaklı şampuanları kullanmak yine saçlarınıza çok iyi gelecek ve hem yeni çıkan saç tellerinin hem de uzamış saçların güçlenip onarılmasını sağlayacak. Aynı şekilde ısırgan otlu şampuanları da tercih edebilirsiniz. Bunlardan bahsedince aklınıza bu şampuanların kötü koktuğu gelmesin. Tabii ki çeşitli işlemlerden geçerek gayet güzel kokan bir hale getiriliyorlar.

Saç gürleştirici kürler de imdadınıza yetişecektir. Haftalık olarak düzenli şekilde uyguladığınızda biraz da sabırlı olursanız farkı çok rahat görebilirsiniz. Isırgan otu kürü ve karanfil kürü saç gürleştirme için en etkili yöntemlerin başında gelir.

Isırgan Otu Kürü

Evde kolayca ısırgan otu kürü hazırlayabilirsiniz. Kaynar suya ısırgan otu ekleyerek beraber kaynatın, süzün, dinlendirin. Dışarıda biraz bekletip oda sıcaklığına gelmesini sağlayın ve bu suyla saçlarınızı yıkayın. Yaklaşık 1 saat bekledikten sonra durulama yapıp normal saç tıkama rutininize devam edebilirsiniz.

Karanfil Kürü

Aynı şekilde yaklaşık 15 adet karanfili suya atıp kaynatın ve soğuyup dinlenmesini bekleyin. Saçlarınızı normal yıkadıktan sonra bu suyla da yıkayıp hafif masaj yapın.

(Visited 123 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Kusursuz Gelin Saçı için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir gelin için düğün günü her şeyin eksiksiz ve göz alıcı olması çok önemlidir. Buna …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.