Sağlığı Telefonunuza Taşıyan Uygulama Önerileri

Spor yapmak günümüzde bir zorunluluk olmaktan çıktı; çoğu kişi tarafından günlük rutin halinde sürdürülüyor. İnsanlar artık spora karşı bakış açılarını sadece sporcu olanların veya kilo sorunu yaşayanların yaptığı kanısından çıkardı ve sağlıklı yaşama, vücudu dinç tutma, genç tutma amaçlarıyla yapıldığını farkına vardılar. Asansör yerine merdiven kullanmak, toplu taşımadan bir durak önce inmek, arabayı bir sokak öteye park etmek gibi küçük ama etkili egzersizleri uygulayanlar olduğu kadar buna vakit ayıramayanlar da var. Peki eğer bunlara bile vakit ayıramıyorsanız evde yarım saatinizi ayırarak çok basit hareketlerle de vücudunuzu daha sağlıklı ve dinç tutabileceğinizi farkında mısınız?

Artık telefonları sosyal medyayı takip etmek, mesajlaşmak, konuşmak dışında da kullanıp birçok mobil uygulamayla da dolduruyoruz. Günümüzün çoğunu akıllı telefonlarla geçirirken sporu alışkanlık haline getirmek, günlük egzersiz rutini oluşturmak, bu rutini kaydederek kolayca takip etmek gibi birçok amaca hizmet eden sağlıklı beslenme ve fitness mobil uygulamaları ile tanışmanın tam zamanı!

Teknolojiden en iyi şekilde faydalanmak için telefonları sosyal medya için kullanmanın ötesine geçin ve iOS ve Android için uygun olan mobil uygulamalardan kullanımınıza en uygun olanı seçerek sporu evinizin bir köşesine taşıyın.

Günlük rutine spor ve egzersizi dahil etmek isteyenlerin yaşadığı en büyük sorun nereden başlamaları gerektiğini bilememeleri. İşte bu mobil fitness uygulamaları sayesinde seviyenizi, günde ne kadar vakit ayırabileceğinizi, yapmak istediğiniz egzersizleri kendiniz belirleyebileceksiniz. Telefonunuzda size özel hazırlanmış bir egzersiz asistanı olacak.

1. Nike+ Training Club

Kullanımı en kolay programlardan birisi olan Nike+ Training Club hem iOS hem de Android uygulama marketlerinde yer alıyor. Kilo verme, sıkılaşma veya şekillenme amaçlarını ve bunları vücudunuzun hangi bölgeleri için istediğinizi ve günlük ayırabileceğiniz süreye karar vererek seçim yapabiliyorsunuz. Beslenme önerileri, motivasyon artırmaya yönelik yarışmalar, videolarla sunulan egzersiz örnekleri nasıl bir yol izleyeceğinizi kolayca anlamanızı sağlıyor. Adım adım anlatılan egzersiz önerileri hem eğlenceli hem de verimli bir şekilde spor yapmanıza katkı sağlıyor.

2. Endomondo

Eğer egzersiz ve spor yapıyor fakat performansınızı kaydetmek için bir mobil uygulama arıyorsanız Endomondo tam size göre! Program sayesinde ne kadar yürüyüş yaptığınızı harita üzerinde inceleyebiliyor, spor esnasında size enerji verici, motive edici müzikler ile eşlik ediyor, sesli yönlendirmelerde bulunuyor. Hem iOS hem de Android uygulama marketlerinde bulabilirsiniz.

3. FitWell

Özellikle bir Türk girişimi olmasıyla dikkat çeken ve başarılı bir program FitWell, kullanıcılarına günlük beslenme, egzersiz ve su tüketimi gibi konularda destek oluyor. Günde ne kadar su tüketmeniz gerektiği, kaç kalori yakmanız gerektiği, hangi besinleri tüketmeniz ve bunların besin değerlerini bu program sayesinde kolayca görüntüleyebiliyorsunuz. Profesyonel antrenör desteği, beslenme uzmanlarının yönlendirmesi sayesinde kullanıcılarının aktivitelerini günlük ve haftalık olarak raporluyor ve hedefe ulaşmada çok iyi bir yardımcı oluyor.

4. Argus

iOS ve Android marketlerinden satın alabileceğiniz Argus, egzersiz ve beslenme desteği sağlamasının yanında ayıca uyku performansı izleme, kalp ritmi ölçme, barkotlu gıdaların besin değerlerini öğrenme gibi hizmetler sunuyor. En iyi sağlıklı yaşam mobil uygulamalarından biri olan Argus sayesinde hangi besinden ne kadar kalori aldığınızı, gün içinde egzersiz için hangi aktivitelerde bulunduğunuzu görüntüleyebiliyorsunuz. Tüm aktiviteleriniz ve öğünleriniz bu programda yer alırken farklı egzersiz önerileri ve günlük ipuçlarıyla da nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini anlayabilirsiniz.

5. MyFitnessPal

Egzersiz yapmak kadar beslenme düzeninin de çok iyi olması gerektiğini bilenler ve bu konuda destek arayanlar için en iyi uygulamalardan birisi MyFitnessPal. Kullanıcılarının gün içinde tükettiği gıdalara göre besin değerlerini gösteriyor buna istinaden beslenme düzeni oluşturuyor ve bu düzenleri boy, kilo, yaş ve günlük aktivitelere göre şekillendiriyor. MyFitnessPal’in bir diğer güzel özelliği ise başka mobil uygulamalarla eş zamanlı çalışabiliyor olması…Bu sayede sportif aktiviteler sırasında kaybedilen kalori ve besinlerden alınan kaloriyi karşılaştırarak kayıt altında tutmayı sağlıyor.

(Visited 41 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Cilt Problemleri Teknolojiyle Nasıl Tetikleniyor?

Kulağa ilginç gelse de doğru; teknoloji cilt problemleri ve kusurlarının erken ve daha kolay oluşması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.