Sağlıklı Yaşam ve Uzun Bir Ömrün Sırları

Dünyanın pek çok ülkesinden bilim adamlarının yaptığı araştırmaları bir araya getiren Hazel Courtney’e göre, sağlıklı yaşam ve uzun bir ömür isteyen kadınlar, beslenme konusunda bazı önerilere uyarak sağlıklı ve uzun bir yaşam sürebilirler. Uzun ve sağlıklı bir yaşam, aslında çok da zor değil. Ünlü bilim adamlarının verdiği tavsiyeleri uygulamak, uzun bir yaşam ve iyi bir sağlık için yeterli. Hazel Courtney’in “500 of the Most Important WaysTo Stay Younger and Longer” adlı kitabında yer alan bilgilere göre kadın lar uzun yaşamak istiyorlarsa, aşağıda verilen bazı tavsiyelere uymaları gerekiyor.

Sağlıklı ve Uzun Bir Yaşamın Sırları aslında oldukça fazla buraya yazmakla sizin yaşamınızı uzatamayacağımızı ama biraz da olsa tavsiyede bulunabileceğimizi biz de biliyoruz.

– Sağlıklı beyin hücrelerine, damarlara ve cilde sahip olmak için, rafine olmamış ay çekirdeği, kabak çekirdeği, susam ve cevizi sofranızdan eksik etmeyin.

– Alzheimer hastalarında çok az bulunan acettlcholine maddesinin kaynağı olan ciğer, böbrek, lahana, sardalye balığı gibi yiyecekleri, diyet inizde mutlaka bulundurun.- Hafızanızı kuvvetlendirmek için adaçayı için.

– Egzersiz, meditasyon ve masaj ile rahatlayın. Stres, beyne zarar veren kortisol adlı hormonun salgılanmasına neden olur.

– Omega-3 yağlarını içeren somon, sardalye, palamut gibi balıkları haftada en az 2 kez yiyin.

– Her gün en az 1 saat güneş ışığı görün.

– Erken yatın. Gece yarısından önceki 2 saat, hücre yenilenmesi için en uygun zamandır.

– Olumlu düşünün. Olumlu düşünen ve değişen durumlara çabuk adapte olan kişiler, daha mutlu ve doyumlu bir hayat yaşıyor.

– Geceleri daha derin uyumanızı sağlayan lactucarium adlı maddeyi içeren marul yemeyi ihmal etmeyin.
Sentetik kumaşlardan elbise giymeyin. Derinizin nefes almasını engeller.

– Acılı yemekler yiyin. Çünkü bunlar, vücuda endorfin hormonu salgılanmasına yardımcı oluyor.

Ama bana sorarsanız hayattaki en önemli sağlık kaynağı stresten uzak kalabilmek. Bunu eğer olaki başarırsanız bakıp göreceksiniz ki hayatınız ne kadar kaliteli ve konforlu olabiliyor.

    
(Visited 192 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Takma Kirpik Kullanma Kuralları

Bakışları belirginleştirmek birçok kadın için önemlidir. Bu nedenle hacim verici rimellerden sonra takma kirpik veya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.